Haber

Almanya ve Tunus düzensiz göçmenler konusunda işbirliği yapacak

Almanya Dışişleri Bakanlığı huzurunda Devlet Bakanı Katja Keul, ülkesi ile Tunus arasındaki işbirliğinin “düzensiz göçmenlerle ilgili insan haklarına saygıyla bağlantılı” olduğunu söyledi.

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamalarda, Keul’un ülke ile birkaç günlük temasları kapsamında Dışişleri Bakanı Münir Bin Recibe ile bir araya geldiği belirtildi.

Açıklamada, Keul’un sistematik olmayan ağır göç dalgasına karşı uzlaşmacı bir tavır sergilemenin önemine işaret ettiği, Bin Recibe’nin de Tunus’taki siyasi sürece ilişkin bilgi verdiği belirtildi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Keul’un, “Son dönemde Tunus’ta düzensiz göçmenlerin akıbetiyle ilgili gündeme gelen ürkütücü raporlara” atıfta bulunduğu vurgulandı.

Açıklamada, Keul’un “Tunus ile göç konusunda ikili işbirliğinin, göçmenler ve sığınmacılarla ilgili insan haklarına saygı ile bağlantılı olduğu” da eklendi. işaret etti.

Tunus tarafından çöle terk edilen, birçok savaştan ve yoksulluktan kaçan Sahra altı Afrikalıların görüntüleri bir süredir sosyal medyada paylaşılıyor.

Her yıl binlerce Afrikalı sistematik olmayan göçmen, daha iyi bir yaşam umuduyla Akdeniz üzerinden Avrupa’ya ulaşmak için Tunus’ta sona eren Libya ve Cezayir’e geliyor.

Tunus’un güney şehirlerinde ikamet eden göçmenler, fırsat buldukça teknelerle Avrupa’ya geçmeye çalışıyor.

haber-atabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu