Teknoloji

App Store’daki Fake Threads Uygulaması Kaldırıldı! (İşten biraz geçmiş olsa da…)

Meta, 5 Temmuz’da Twitter’a ve metin tabanlı sosyal medya platformuna karşı büyük bir hamle yaptı. İş Parçacığı yayınlanan. Platform ilk çıktığı günlerde milyonlarca aktif kullanıcıya ulaşmayı başarsa da ilerleyen günlerde ivmesini kaybetti.

Tüm dünya Twitter ve Threads’in ortasındaki rekabete odaklanırken bu fırsat kötü niyetlilerin yeni aracı haline geldi. Uygulama mağazalarına “Threads” adını taşıyan sahte uygulamalar yüklenmiştir. Eğer onlardan biri hakkındaysa beklenen gelişmeoldu.

Apple, sahte Threads uygulamasını App Store’dan kaldırdı:

Insta için Konular isimli sahte başvurulardan biri hakkında yaptırım nihayet uygulandı. Şimdiye kadarki Sensor Tower verileriyle karşılaştırıldığında 300.000’den fazla kişi tarafından indirildiuygulama biraz geç de olsa App Store’dan kaldırıldı.

Söz konusu sahte uygulama özellikle Avrupalı ​​kullanıcılara yönelikti. Pek çok Avrupalı ​​kullanıcı, Threads’in artık Avrupa’da yayınlanmadığından habersiz, gerçek veya alternatif olduğunu düşünerek uygulamayı indirdi.

Bu indirmelerle uygulama, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İsveç ve diğer birçok Avrupa ülkesinde App Store’un en çok indirilenleri arasına girdi. birinci sıraya yükseldi.Apple, uygulamayı kaldırmanın yanı sıra geliştiricinin diğer tüm uygulamalarını da mağazadan kaldırdı, geliştiriciyi App Store’da yasakladı.

App Store’dan kaldırılan sahte uygulama, Threads’e veya başka herhangi bir sosyal medya platformuna benzemiyor, hatta bir platform bile değildi. Uygulamaya posta metinleri üreten bir bot entegre edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu