Ekonomi

Arslan: Vicdanımızı ve şefkatimizi harekete geçirmeliyiz

Arslan, Konfederasyonun bir otelde düzenlenen 48. kuruluş yıldönümü yemeğinde yaptığı konuşmada, HAK-İŞ olarak yeni bir dünya inşa etmek ve bu dünyaya yeni bir endüstriyel çıkar sistemi sunmak istediklerini söyledi.

Sendikal hareketin hem mevzuat hem zihniyet hem de felsefi dönüşüm açısından kendini yorumlaması ve inşa etmesi gerektiğine işaret eden Arslan, “Bu HAK-İŞ’in en önemli vizyonlarından biri. Değişen çalışma koşullarına, değişen işyeri koşullarına göre, dijitalleşme ve benzeri yeni gelişmelere değinen Arslan, “Bu HAK-İŞ’in en önemli vizyonlarından biri. Kendimizi yeniden inşa etmemiz gerekiyor.” dedi.

Toplantıların ardından tarihi bir karar aldıklarını belirten Arslan, “HAK-İŞ Akademi kararını aldık. 100’ün üzerinde akademisyeni HAK-İŞ Akademi’ye davet ettik. İnşallah davet mektuplarımız bir an önce hocalarımıza ulaşır. kısa zaman.” bilgiyi verdi.

HAK-İŞ’in alanlarda sendikacılığı kapsamlı bir şekilde yürütmeye çalışırken akademik dünyayla da yakın çalışması gerektiğini vurgulayan Arslan, bunu HAK-İŞ Akademi ile başlattıklarını anlattı.

“Katliamların hesabının sorulacağı bir dönemin başlamasını bekliyoruz.”

İsrail-Filistin çatışmasına da değinen Arslan, bugüne kadar Filistinlilerin çabalarına destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Başkenti Kudüs olan özgür ve bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını her zaman desteklediklerini belirten Arslan, şöyle konuştu:

“Bugün gerçekleştirilen soykırımın, Siyonist devlet İsrail’in yaptığı bombalamaların ve katliamların hesap sorulacağı bir dönemin başlamasını bekliyoruz. HAK-İŞ olarak bir yardım kampanyasına öncülük ettik. İlk etapta biz; 500 bin liralık yardımın Filistinli kardeşlerimize ulaştırılması için yönetim kurulumuz aracılığıyla geçti ancak bundan sonra tüm sendikalarımızdan ricamız, “Tüm şubelerimizden Filistinli kardeşlerimize dayanışma amacıyla belirlediğimiz bağış hesabına destek istiyoruz.” Filistinli kardeşlerimiz. İnsanlığın unutulduğu, insan haklarının bize sadece güçlülerin hakkı olarak sunulduğu sessiz, sağır ve dilsiz insanlığa karşı sesimizi, vicdanımızı ve şefkatimizi seferber etmeliyiz.”

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, Konfederasyonun kuruluşundan bu yana geçen 48 yılda da aynı istikamette, aynı hedefler doğrultusunda yürümeye devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu