Ekonomi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sona erdi

Taban Fiyat Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sona erdi

ANKARA – Yeni yılda geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi çerçevesinde gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sona erdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde, Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sona erdi. Bakanlıkta gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 2 buçuk saat sürdü.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Türk Meselesi Komisyonu Başkanı Pevrul Kavlak, toplantının yaklaşık iki buçuk saat sürdüğünü ve sunumlarını Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve TÜİK yetkililerinin yaptığını belirterek, “Arkadaşlarımız sunumlarını yaptılar. Notlarımızı aldık, kendilerinden bazı ek bilgiler istedik, “Bugün bu sunumları yarın sabah Türk-İş yönetimiyle görüşüp kamuoyunu bilgilendireceğiz. Üçüncü toplantı için bir tarih belirleyemedik. İstediğimiz sunumların gelmesini bekliyoruz. Muhtemelen önümüzdeki haftaya uzayacak. Gerekirse bilginiz dahilinde dördüncü toplantıyı yapacağız. Gerekirse dördüncü toplantıyı yapacağız. Toplantıda rastgele bir numara “Son görüşme olur mu bilmiyorum ama sanırım son görüşmede bu konu görüşülecek” dedi.

Kavlak, TÜİK’ten talep edilen sunumların bir kısmının alındığını, bazılarının ise alınmadığını da belirtti.

Kavlak’ın ardından açıklama yapan TİSK tarafı Komisyon Başkanı Akansel Koç, raporların değerlendirildiğini belirterek, “Birkaç ek bilgi istedik, geldiklerinde sizlerle ve kamuoyu ile paylaşacağız, geleceğiz” dedi. Nihai karar için tekrar orta.”

Bir sonraki Asgari Fiyat Tespit Kurulu Toplantısının tarihi şu anda belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu