Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ata Tohumlarından Sebze Hasadına Bu Yıl Başladı

Sürdürülebilir tarımsal üretimi desteklemeye devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da Çet Tohumlarından sebze yetiştirip vatandaşların beğenisine sunmaya başladı.

Üretimde yerelliği desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Lider Çerçioğlu, vatandaşları Cet Tohumlarından elde edilen sebzelerden tohum almaya ve bu tohumları önümüzdeki yıllarda değerlendirmeye çağırdı.

Yerel tarımın gelecek nesillere aktarılması için Cet Tohum projesini uzun yıllardır uygulayan Büyükşehir Belediyesi, tohum ve fidan üretiminin yanı sıra dağıtımıyla da bunu destekliyor. Tarımsal üretimi yerel tarım işlerinin sürdürülebilirliği üzerine kuran Büyükşehir, Sultanhisar ilçesindeki serada yetiştirdiği eserleri tüketicilere ulaştırıyor.

Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ege Et pazarlarında kendilerine ulaştırılan sebzeler için Lider Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Bu yıl Aydın’ın yöresel lezzetlerinden Koçarlı pembe domates ve Yenipazar tatlı biberi tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Önder Çerçioğlu, yerel eserlerle kalkınmayı desteklediklerini ifade etti. “Türkiye’ye örnek olan Ata Tohum projesinin meyvelerini her yıl bahar aylarında sofralarımızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çocukluğumuzdan aşina olduğumuz tat ve kokuları çocuklarımıza ulaştırmak için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın aldıkları sebzelerden tohum alarak evlerinde projemize destek vermelerini istiyoruz.”söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu