Haber

Bakan Tunç: “Parlamenter sistemin yol açtığı krizlerle çok zaman kaybettik”

Bakan Tunç: “Parlamenter sistemin yol açtığı krizlerle çok zaman kaybettik”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: “Aileyi sapkın akımlara karşı koruyacağız”

“Terörle mücadeleden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz”

BARTIN Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye’de parlamenter sistemin yol açtığı krizlerle çok zaman kaybedildiğini belirterek, Türkiye’nin son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hem demokrasi hem de kalkınma anlamında önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. 21 yıl.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın ziyaretine esnafları gezerek devam etti. İlk resmi programını Bartın’da yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kent ziyaretlerine devam ediyor. Bartın Belediyesi ve Bartın Adliyesini ziyaret eden Bakan Yılmaz Tunç, Cuma namazını Şadırvan Camii’nde kıldı. Vatandaşların yoğun ilgisi karşısında Bakan Yılmaz Tunç, esnaf turu düzenledi. Esnaflarla tek tek görüşerek hatıralarını soran Bakan Tunç, partililerle görüşmek üzere AK Parti Bartın İl Başkanlığı’na geçti.

“Parlamenter sistemin yol açtığı krizlerle çok zaman kaybettik”

Partililerle birlikte öne çıkan Bakan Tunç yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin yüzyılını geride bıraktık. Çok değerli süreçlerden geçtik. İnişler, çıkışlar oldu. Darbeler, darbeler gördük. Muhtıralar Demokrasimizin sekteye uğradığı dönemler yaşadık Koalisyon yıllarında parlamenter sistemin yol açtığı krizlerle çok zaman kaybettik AK Partimiz ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemize 21 yılda hem demokrasi hem de kalkınma yolunda çok değerli adımlar atmıştır.Çok büyük yatırımlara şahit olmuştur.Demokrasinin çıtasını hep yükselttik.Temel hak ve özgürlüklerin önündeki sorunları birer birer kaldırdık.Hayal edilemez.Bizler Türkiye’nin 81 ilimizi uçtan uca yatırımlarla donattık, donattık, hızlı trenle tanıştırdık, havalimanları, barajlar, üniversiteler, köprüler, limanlar donattık ve dünyanın en büyük projelerini ülkemize kazandırdık. İktidarda bağımsızlık yolunda, doğalgaz, petrol, nükleer santral ile iktidarda bağımsız bir ülke olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyoruz. Savunma sanayimizde elde ettiğimiz başarılar hepimizi gururlandırıyor. Türkiye artık yüzde 80 yerlilik oranıyla savunma sanayiinde bağımsızlaşıyor” dedi.

21 yılda temel hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri birer birer kaldırdıklarını ve 1982 anayasasında birçok değişikliğe gittiklerini belirten Tunç, “Bizim anayasamız 1982 anayasasıdır, darbe anayasasıdır. Birçok değişiklik yapılmıştır. bu darbe anayasasında.Bu değişikliklerin en değerlilerinden biri de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş olmuştur.Hükümet Sistemi ile milletimiz yürütmeyi doğrudan sandıkta belirlemektedir.Oyu ile belirlemektedir.Kimin vereceği bellidir. akşam hükümeti kurardık ama eski sistemde bunu yapamıyorduk.Eski parlamenter sistemde kimin kiminle hükümet kuracağına millet karar veremezdi.Kabulünü veren milletimiz ilk uygulamasına 2018 seçimlerine ikinci kez onay verdi ve 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 seçimleriyle yeniden onay verdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Recep Tayyip Erdoğan. Referandum olacak dediler. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine milletimiz üçüncü kez ‘evet’ dedi. Cumhurbaşkanımız 18. seçimi kazandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile milletimiz ‘devam’ dedi. Milletimiz, ‘Koalisyonlarla, krizlerle, eski krizleri, darbeleri, muhtıraları üreten siyasi krizlerle ülkenin geriye gitmesini istemiyorum’ dedi. İstikrar içinde gelişme istiyorum. Türkiye’nin dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer almasını istiyorum” dedi. Milletimiz yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yaptı. Parlamenter sistemin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ikinci seçilmiş cumhurbaşkanı oldu.

“Sapkın akımlara karşı aileyi koruyacağız”

Tunç, “Türkiye’nin asrında ülkemizi inşallah çok daha ileriye taşıyacağız” diyen Tunç, “Güçlü aile, güçlü toplum ve güçlü ülke yolunda Türkiye’de ara vermeye devam edeceğiz. Tabii ki; bunun için insanımızı güçlendirmemiz lazım.Biz sosyal politikalar alanında da çok değerli çalışmalar yaptık, insanımızı güçlendirmek için sosyal politikalar alanında da.Doğal olarak güçlü insan, güçlü aile demektir.Korumaya devam edeceğiz. Aileye. Çocuklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Aileyi sapkın akımlara karşı koruyacağız. Bunun için de meclis ve milletvekillerimizle birlikte teknik bir temel vererek inşallah bunun için elimizden geleni yapacağız” dedi. .

“Terörle mücadeleden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz”

Türkiye’yi istikrarlı kalkınma yolunda sürdürmeye devam edeceklerini belirten Tunç, “Demokrasimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde adil ve istikrarlı dış politikasıyla Türkiye’nin eksenini oluşturmaya devam edecektir. Dünyada mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye olarak hep birlikte adaleti savunmaya ve adaleti savunmaya devam edeceğiz. Barışçıl bir gelecek için terörden arınmış bir Türkiye. İnşallah teröre karşı mücadelemizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Terörün her türlüsüne karşı çetin mücadelemizi sürdürecek, Türkiye’yi terörden kurtaracak, kadına yönelik şiddetten uyuşturucuyla mücadeleye ve diğer alanlarda Türkiye’nin barış içinde olması için her zaman elimizden geleni yapacağız. , Umarım.”

haberekinozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu