Haber

Başkan Günel, “30 yıldır yapılmayanları 3 buçuk yılda yaptık”

Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, esnafla bir ortaya gelerek turizm dönemi değerlendirmesinde bulundu. Pandemiyle geçen iki yılın akabinde 2022 turizm döneminin Kuşadası esnafı açısından epey verimli geçtiğini belirten Lider Ömer Günel “Bizler kentimize daha fazla turist çekebilmek için elimizden geleni yapmayı sürdürüyoruz. Ancak yakaladığımız bu olumlu tablonun devamı için esnafımıza da önemli bir sorumluluk düşüyor” dedi.

Her fırsatta hemşehrileri ve kentte faaliyet gösteren esnafla bir ortaya gelerek Kuşadası’nda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında ve görüş alışverişinde bulunan Başkan Ömer Günel, Erkan Yücel Sahnesi’nde düzenlenen bir toplantıyla esnafla buluştu. Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Lideri Serdar Akdoğan, Kuşadası Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odası Lideri Hüsnü Öten ile Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESO) Lideri Ahmet Çalım’ın da katıldığı toplantıda esnafın sorun, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Ömer Günel, “Kuşadası’nda 30 yıldan bu yana yapılmayanları 3 buçuk yılda yaptık. Bu elbette ki sizlerin dayanağıyla oldu” diyerek esnafa teşekkür etti.

“Bu kentin her kaldırımını, her çakıl taşını biliyorum”

Geçtiğimiz yıl 24 milyon 165 bin TL’lik yatırımla turistik çarşıların alt ve üst yapısının bütünüyle yenilendiğini belirten Başkan Günel, “Pandemi devrinde yenilediğimiz çarşılarımızla ilgili olumlu geri dönüşü bu dönem aldığımızı görmek bizleri çok mutlu etti” dedi. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yakalanan uyum ve iş birliği sayesinde Kuşadası’nda kısa süre içerisinde önemli işler yapıldığını ve kentin büyük bir değişim sürecine girdiğini ifade eden Başkan Günel, “Tüm çalışmalarımızı uzun vadeli planlamalarla sürdürüyoruz. Bu kentin her kaldırımı, her çakıl taşı hakkında bilgim var. Çalışmalarımızı alt yapı ile birlikte yürüttüğümüz için biraz uzun sürebiliyor lakin yenilenen bölgelerde uzun yıllar boyunca sorun yaşanmıyor. Şu anda Camiatik, Dağ ve Hacıfeyzullah Mahalleleri’nde alt ve üst yapıyı yenileme çalışmalarını sürdürüyoruz. Bezirgan Sokak’ın 50 yıllık problemini çözdük. Davutlar’da sürdürdüğümüz çalışmaları ana yollar ile birlikte en kısa sürede tamamlayacağız. Cumhuriyet Mahallesi’nde çalışmalara başladık. Mahalleye içme suyu sınırı döşenecek ve 50 bin metrekarelik alanda üst yapı çalışması yapılacak. Ayrıyeten Cumhuriyet Mahallesi çok kısa mühlet içerisinde doğalgaza kavuşacak” dedi.

“Kent Meydanı Kuşadası’nın değişimine ivme kazandıracak”

Tütüncüler Kavşağı’nda yaşanan trafik sıkışıklığı problemini da yolu genişletmek sureti ile kısa müddette çözeceklerini tabir eden Lider Ömer Günel “Kuşadası’nın değişimi Kent Meydanı projesinin tamamlanması ile önemli bir ivme kazanacak. Yıkım çalışmalarına en geç Ocak başında başlayacağız. Esnafımızın da bir an önce tahliye işlemlerine başlamaları gerekiyor. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Toplantıda konuşan KUTO Lideri Serdar Akdoğan, Sürücüler Odası Lideri Hüsnü Öten, KESO Lideri Ahmet Çalım ve Kuşadası esnafı ise turizm döneminin verimli geçmesinden ötürü duydukları memnuniyeti lisana getirerek turistik çarşılarda yürütülen yenileme çalışmaları nedeniyle Kuşadası Belediyesi’ne ve Başkan Günel’e teşekkür etti. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu