Yaşam

Ben Affleck ve Matt Damon, filmlerini seçim adına kullandıkları için Donald Trump’ı kınadı

Hollywood yıldızları Ben Affleck ve Matt Damon, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim reklamında yeni filmleri “Air”den ses kliplerini kullanmasını kınadı.

The New Daily’nin haberine göre, sinemanın yapımcısı Artists Equity aracılığıyla Damon ve Affleck, Trump’ın seçim reklamında seslerini ve repliklerini kullanmasına onay vermediklerini belirtti.

Şirketin sosyal medya hesabı Twitter’da yaptığı paylaşımda, “‘Air’den herhangi bir görüntü veya sesin Trump’ın kampanyasında siyasi reklam veya başka amaçlarla kullanıldığına dair önceden bilgimiz yoktu. Bu kullanıma izin vermiyor, onaylamıyor veya desteklemiyoruz.” açıklama yapıldı.

Şirketin ABD’de telif hakkı kapsamında sahip olduğu haklara atıfta bulunarak, filmin hiçbir malzemesinin Trump’ın kampanyasında kullanılmasına izin verilmediği vurgulandı.

Donald Trump, 10 Haziran’da sosyal medya platformu Truth Social’da “Make America Great Again” satırıyla “Air”den bazı satırlar kullandığı seçim görselini paylaştı.

Nike’ın yetenek avcısı Sonny Vaccaro’yu canlandıran eski Başkan Matt Damon’ın görüntüleri gösterilirken şu satırlara yer verildi:

“Para her şeyi satın alabilir ama kazanmak zorunda olduğunuz ölümsüzlüğü satın alamaz. Gözlerinizin içine bakıp geleceğinizi söyleyeceğim. Bu bir Amerikan hikayesi ve Amerikalılar buna bayılacak. İnsanlar sizi inşa edecek. çünkü seni büyük ve yeniyken seviyoruz.Dünyayı değiştireceksin ama bu seni ellerinden geldiğince yükselttikten sonra yere sereceklerini bilmelisin.”

Ben Affleck’in yönettiği ve Alex Convery’nin yazdığı film, sporNike markasının reklam yüzü olan ünlü basketbolcu Michael Jordan ve Jordan’ın kariyerinin ilk yılları.

Affleck ve Damon’ın 2016 seçimlerinde Trump’a karşı yarışan Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’ı desteklediği haberi basına yansımıştı.

Trump daha önce de eleştirilmişti.

Kanadalı müzisyen Neil Young, Ağustos 2020’de “Rockin’ in the Free World” ve “Devil’s Sidewalk” şarkılarını kullandığı için Trump’a dava açtı ve Aralık 2020’de şikayetini geri çekti.

Rihanna ve İngiliz müzik grubu The Rolling Stones da müziklerinin Trump tarafından kullanılmasına tepki gösterdi ve tekrarlanmaması gerektiği konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu