Ekonomi

Bolu’da Ev Kadınlarına Destek Merkezi Açıldı

Bu merkez ev hanımlarının aile ekonomisine katkı sağlayacak.

BOLU Aile Destek Merkezi, ev hanımlarının aile ekonomisine katkıda bulunmak ve el sanatlarını öğrenmek amacıyla Bolu’da açıldı.

Bolu’da yaşayan kadınların topluma kazandırılması ve aile ekonomisine destek amacıyla Bolu Valiliği koordinasyonunda Bolu Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iş birliği ile Aile Destek Merkezi açıldı. Aktaş Mahallesi Akıncı Sokak’ta açılan Aile Güçlendirme Merkezi’nde yöresel el nakışı ve el örgüsü, hazır giyim ve moda tasarımı, amigurumi (örme oyuncak bebek yapımı), 8-15 yaş Kur’an kursu, mahalledeki çocuklara yönelik sosyal etkinlikler. 0-6 yaş grubu. Bir oyun odası var. Çocuklarıyla birlikte ADEM’e gelen ev hanımları, çocuklarını oyun parklarına bırakarak eğitimlerini tamamlayabiliyor.

“Onların da burada iş bulmalarını sağlıyoruz”

Kursa katılan kadınların konut ekonomisine katkı sağladığına değinen Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Evde kalan çocuklu aileler buraya geliyor. Burada kurslara katılıp el becerilerini geliştirebilecekler. Daha doğrusu kazandırıyoruz” Burada meslek edinsinler.Bu vesileyle hem meslek öğreniyorlar hem de harçlık alıyorlar.Çocukları ile gelen annelerin çocuklarına da biz bakıyoruz.Bu binada kreşimiz var.Katkıda bulunuyoruz. Hem topluma katılım açısından hem de konut ekonomisine destek olması açısından konut kadınlarına ADEM çok güzel bir proje ilimizde 2 yerde açılışını yaptık kursiyerler çok güzel çalışıyorlar kendilerini geliştirdiler” kendileri. Gerçekten kalıcı şeyler öğrendiler. Buradan ayrıldıktan sonra da becerileri sayesinde aile ekonomisine destek olabilecekler” dedi.

haberoltu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu