Haber

Bu zihniyet İstanbul’u yönetiyor: “Kentsel Dönüşüm midemi bulandırıyor!”

  • HABER7

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen çifte depremlerdeki ağır tahribattan siyasi çıkar sağlamaya çalışan Millet İttifakı’nın paydaşlarının eski mimarinin yerine yeni ve çağdaş mimarinin inşasına nasıl karşı çıktığı bir bir ortaya çıkıyor. şehirlerdeki binalar.

Deprem riski taşıyan şehirler İstanbulTürkiye’de yerel yönetimi elinde tutan CHP’nin kentsel dönüşüm projelerine en çok itiraz eden parti olmasının yanı sıra depremle ilgili çalışması beklenen İBB Meclisi’nde de yer alıyor. kentsel dönüşümanti-telaffuz üretilir.

Bir tanesi depremden 1 ay önce yapıldı.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hatice Dava Özer10 Ocak 2023’te İBB Meclisi’nde yaptığı açıklamada, “ Az önce konuşulan tüm sohbetlerde ‘Kentsel Dönüşüm’ tabirini duydum ve bu beni gerçekten sinirlendiriyor.sözlerini kullandı.

HATAY’DA AYNI MALZEME

Kahramanmaraş depremlerinin yerle bir ettiği şehirlerden biri olan Hatay’da 8 yıl önce hükümet ‘kentsel dönüşüm’ girişimi başlatmaya çalıştı ancak CHP’nin kaptan köşkünde olduğu bir grup muhalif projeyi başarısızlığa uğrattı. .

2014 Antakya Belediye seçimlerini kazanan AK Partili İsmail Kimyeci şunları söyledi: Kentsel dönüşüm Antakya’nın gururu olacak‘ dedi ve 1390 adetRiskli bir yapı olduğuna işaret ederek kolları sıvadı.

Ancak CHP ve medyası eski binaların yenilenmesine karşı çıkarak halkı manipüle etti. Cumhuriyet gazetesi, 3 Kasım 2017’de” Vatandaşlar protesto etti Antakya Belediyesi: Kentsel dönüşüm istemiyoruzProjeye karşı kışkırtılan Antakyalıların tepkisini büyüten haberi “” başlığıyla yayınladı.

CHP yapılanmasının bölgede yarattığı kamuoyu tepkisi sonucunda Antakya’daki kentsel dönüşüm projesi kısmen hayata geçirildi.

2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Antakya Belediye Başkan Adayı Hikmet Hatunoğlu, ‘kentsel dönüşüm’ saldırısının durdurulacağı sözünü verdi.

İSKENDERUN’DA hem altını oydular hem de algı yaptılar

Hatay’da da benzer durum İskenderunilçesinde yaşandı.

İskenderun’un 6 mahallesi 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla. risk alanı” diyerek kentsel dönüşüm projesine başlandı. Ancak CHP’li yerel yöneticilerin provokasyonu sonrası, Meydan Mahallesi2015 ve 2017 yıllarında muhtarı tarafından iki kez yargıya taşınmış ve karar yargı tarafından iptal edilmiştir.

11 yılı aşkın süren yargılama sürecinin ardından mahkeme kararı kesinleşince Cumhurbaşkanlığı 6 ilçenin kapatıldığını açıkladı. risk alanı“Kararını geri çekmek zorunda kaldı.

Depremin ardından CHP medyası bu karar üzerine” Deprem bölgesi riskli değil“Manşetlere girerek harika bir manipülasyon örneği gösterdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu