Haber

Canlı yayında Kılıçdaroğlu’na zor soru: CHP ne zaman iktidara gelecek?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın galip geldiği 28 Mayıs’taki ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından sessizliğini bozdu. Kılıçdaroğlu, Sözcü TV’de Uğur Dündar ve İsmail Saymaz gibi gazetecilerin sorularını yanıtladı. oysürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“Ümitsiz kalacağımız bir durum yok”

Uğur Dündar programda, “AK Parti’yi en zayıf anında yenemezseniz, CHP ne zaman iktidara gelir?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, “Bu bir demokrasi yarışıdır. Toplumdaki kutuplaşmayı çözdük. Konuların analizine öncülük ettik. Bundan sonraki süreçte bayrağı kimler aldıysa elbette daha ileriye taşıyacaktır. Bizim öyle bir durumumuz yok” dedi. Umutsuz kalacağımız yer” dedi Kılıçdaroğlu.

“KİMSE KAZIK SÜRMEK ZORUNDA DEĞİL”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İl başkanları değişecek, ilçe başkanları değişecek, herkes değişecek. Bu seçim, genel başkanın da seçildiği bir kurultay.

“BUGÜNE KADAR HİÇ ‘ADAYIM’ DİYEMEDİM”

Şimdiye kadar hiç ‘adayım’ demedim. Partinin yetkili organları karar verecek. Bu parti bir kişinin partisi değil. Bu partide herkes gelip Cumhurbaşkanlığına aday olabilir. Bu partide sağduyu var. Hayatımda hiçbir delegeye ‘gel bana oy ver’ demedim. Kongre kararı aldım, adaylar çalışacak. Yardım ederim, neden olmasın?

“YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ”

İkinci ilaçta ise beklentileri karşılayamayarak oluşturulan olumsuz bir tablo var, bunu anlamamız gerekiyor. Bu bizi umutsuzluğa düşürmemeli. Yenilenmeliyiz, güçlenmeliyiz, yolumuza devam etmeliyiz. Sağlıklı işleyen rejimlerde erken seçim her an gündeme gelebilir, 5 yıl da olabilir. Yarınki değişime her zaman hazırlıklı olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu