Haber

Depremzede sınava geç kaldı

Yüzyılın felaketinde her şeyini kaybeden depremzede sınava 1 dakika geç kaldı.

ELAZIĞ – Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremler nedeniyle Malatya’da mahsur kalan Ali Mert Deniz, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan Temel Yeterlik Sınavı’na girmek için Elazığ’a geldi. Trafik yoğunluğu nedeniyle sınava geç kalan Deniz, yetkililerden yardım istedi.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlik Sınavı bugün Türkiye’de saat 10.15 itibariyle başladı. Yetkililer tarafından yapılan kimlik kontrolü ve üst aramasının ardından öğrenciler tek tek sınavın yapılacağı binaya girdi. Öğrenci aileleri, okul bahçesinde ve girişte heyecanla çocuklarını bekledi. Sınav öncesi veliler çocuklarına sarılarak başarılar diledi. Malatya’dan sınav için gelen depremzede Ali Mert Deniz, yoğun trafik nedeniyle geldiği okulda sınava 1 dakika geç kaldığı için içeri alınmadı. Sınava giremediği için yetkililerden yardım isteyen Deniz, “Elazığ’da kalacak yerim olmadığı için erken gelemedim. Trafik yoğun olduğu için geç kaldım.”

Sınav için Malatya merkezden geldiğini belirten Ali Mert Deniz, “Evimiz, iş yerlerimiz yıkıldı. 1 dakika geç kaldığım için beni almıyorlar. Dakikaya bağlı olarak geleceğimiz de yok olmayacak.” Trafik nedeniyle geç kaldım. Malatya’nın girişi tamamen kapalıydı ve kalacak yerim olmadığı için önceden buraya gelemedim. Maddi olarak zaten bitmiş durumdayız. Bu yola geldik ama olmadı” dedi.

haber-imamoglu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu