Yaşam

Eski Devlet Bakanı 42 yıl sonra tiyatroya döndü

Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova, Reşat Nuri Güntekin’in ‘Yaprak Dökümü’ romanıyla tiyatroya geri döndü. Romandan uyarlanan ve Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyun geçtiğimiz hafta gösterime girdi.

Hürriyet gazetesinden Behlül Aydın’a, İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden arkadaşı Hakan Altıner’in “Gelin Reşat Nuri Gültekin’i oynayın” teklifiyle sahneye döndüğünü anlatan Yalova, şunları söyledi: “Yıldız Kenter’in öğrencisiyim. Melih Cevdet Anday ve Çetin İpekkaya, “Onlardan aldığımız eğitimle sahneye çıktığımızda bir veya iki tane daha çalmayı düşünüyoruz” dedi.

Yalova, “Tiyatro ayrı bir dünya, zordur. Bakan olabilmek için her zaman tüm koşullar sağlanamayabilir. Ama tiyatroda sahnedeyseniz varsınız, değilseniz yoksunuz. “Bu yüzden tiyatro daha önemli ve önemlidir” dedi.

‘MELİKE’LE GURUR DUYUYORUM’

Yüksel Yalova, oyuncu kızı Melike İpek Yalova ile ilgili soruya şu cevabı verdi:

“Eskiden bakanın kızı diyorlardı, şimdi Melike’nin babası diyorlar. Melike son derece disiplinli, çalışkan, iş ahlakına sahip bir insandır. Ona çok saygı duyuyorum. Hatta zaman zaman yabancı yönetmenlere gidip ders bile alıyordu. Konservatuvar mezunu değil ama inanılmaz emek verdi. ‘Bir Zamanlar Çukurova’da’ şu sıralar İtalyan televizyonlarında yayınlanıyor. “Çocuğumla gurur duyuyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu