Haber

HDP ve Kandil’den Kılıçdaroğlu’na ‘örtülü destek’ kararı!

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP, Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında anlaşmaya imza attı. ‘kayyum’uygulamaya devam edeceğini belirttiği protokole ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Kılıçdaroğlu’nun bugün açıkladığı protokolde bu konuya ilişkin tespitler evrensel demokratik ilkelere aykırıdır. Kayyum atamaları demokrasi ve hukuk açısından kabul edilemez ve bu konudaki yaklaşımımız değişmez.”vurgulanan HDP açıklamasında, “Yarın nihai kararımızı, seçimlerdeki duruşumuzla ilgili açıklamamızı paylaşacağız.”söylendi.

HDP VE KANDİL’DEN KILIÇDAROĞLU’YA ZIMNİ TEMEL KARAR

Kandil’den HDP ‘Kılıçdaroğlu’nu sonuna kadar destekleyin’ Mesajı aldığı ancak farklı bir şekilde kamuoyuna duyuracağı iddia edildi. Diyarbakır merkezli haber sitesi Ajans News’te yer alan iddiaya göre; “HDP, Kemalist seçmeni kaybetmemek için Kılıçdaroğlu’na verdiği desteği geri çektiğini yumuşak bir açıklamayla”Geçecek.

Söz konusu makaledeki argümanlar şu şekildedir:

Kararlarını nasıl açıklayacakları konusunda net bir karar alamadıkları belirtiliyor.

– HDP’nin Kemalist seçmeni kaybetmemek için Kılıçdaroğlu’na desteğini çektiğini yumuşak bir açıklamayla geçiştireceği ve seçmeninin “Sonuna kadar Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” mesajını ileteceği kulise yansıdı. son”.

HDP’nin bu kararı hem kendi seçmenini sandığa yönlendirmek hem de Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Kemalistleri rahatsız etmemek için aldığı öğrenildi.

Kararın CHP Genel Merkezi ile de alındığı iddia edildi.

 

haberceylanpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu