Ekonomi

Helius Medical, Brooks Rehab’da inme tedavisi çalışmasına başlayacak

NEWTOWN, Pa. – Nöromodülasyon tedavilerinde uzmanlaşmış bir nöroteknoloji şirketi olan Helius Medical Technologies, Inc. (NASDAQ:HSDT), kronik inme geçirenlerde yürüme ve denge eksikliklerinin tedavisi için Taşınabilir Nöromodülasyon Stimülatörünü (PoNS) değerlendirmek üzere yeni bir açık etiketli çalışmanın başladığını duyurdu.

İnme için çığır açan atama kapsamında PoNS için ABD izni alma programının bir parçası olan çalışma, bu ay Brooks Rehabilitasyon’da hastaları kaydetmeye başlayacak.

Jacksonville, Fla.’da bulunan ve kapsamlı fiziksel rehabilitasyon sistemiyle tanınan Brooks Rehabilitasyon, hastaları çalışmaya dahil eden ilk merkez olacak. Çalışma, PoNS’un inme tedavisi için halihazırda yetkilendirildiği Kanada’daki umut verici erken deneme sonuçları ve deneyimler üzerine inşa edilmek üzere tasarlanmıştır.

Girişim, PoNS Terapisi kullanılarak uygulanan kraniyal sinir non-invaziv nöromodülasyonunun (CN-NINM) yürüme ve dinamik dengenin iyileştirilmesi üzerindeki etkilerini göstermeyi amaçlamaktadır.

Helius’un Baş Tıbbi Sorumlusu Dr. Antonella Favit-Van Pelt, Brooks Rehabilitasyon ve nörorehabilitasyon alanında önde gelen bir uzman olan Dr. Mark Bowden ile çalışmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. İnme rehabilitasyonuna yönelik uluslararası kılavuzlara da katkıda bulunan Dr. Bowden, PoNS Terapisinin yürüme ve denge engellerinden muzdarip beş milyondan fazla inme hastasına önemli ölçüde fayda sağlama potansiyelinin altını çizdi.

PoNS Terapisi, bir kontrolöre bağlı bir ağızlık aracılığıyla nörostimülasyon sağlayan implante edilemeyen bir cihaz içerir. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde hafif ila orta şiddette multipl skleroz (MS) semptomlarına bağlı yürüme bozukluğu için kısa süreli bir tedavi olarak endikedir ve denetimli bir terapötik egzersiz programı ile birlikte kullanılır.

Açık etiketli çalışma, Helius’un klinik araştırmaları genişletmek ve PoNS Terapisini ABD ruhsatına yaklaştırmak için devam eden çabalarının bir uzantısıdır. Çalışmanın sonuçlarının şirketin ruhsat başvurularını ve gelecekteki potansiyel onaylarını desteklemesi beklenmektedir.

Bu girişim, Helius Medical Technologies’in yenilikçi tedaviler yoluyla nörolojik eksiklikleri gidermeye yönelik daha geniş taahhüdünün bir parçasıdır. Şirketin yaklaşımı beynin doğal mekanizmalarını güçlendirerek ve nöroplastisiteyi teşvik ederek nörolojik hastalıklardan etkilenenlerin yaşamlarını iyileştirmeyi amaçlıyor.

Rapor edilen bilgiler Helius Medical Technologies, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

dulkadiroglu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu