Ekonomi

Home Depot’un hisseleri ilk çeyrek karşılaştırılabilir satışlarının beklentilerin altında kalmasının ardından mütevazı bir düşüş yaşadı

Home Depot’un ilk çeyrek satışlarının finansal analistler tarafından yapılan ortalama tahmini karşılamadığını açıklaması, Salı günü piyasa öncesi işlem seansında şirketin hisse fiyatında %0,7’lik bir düşüşe neden oldu.

Ev geliştirme alanında uzmanlaşan şirket, ilk çeyrek için hisse başına 3,63 dolar kazanç açıkladı ve bu rakam finansal analistlerin hisse başına 3,60 dolarlık tahmininin biraz üzerinde gerçekleşti. Çeyrek geliri 36,42 milyar $ olarak gerçekleşti ve bu rakam 36,66 milyar $’lık beklentinin altında kaldı.

En az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışlar geçen yılın aynı dönemine kıyasla %2,8 oranında azaldı ki bu, finans uzmanları tarafından öngörülen %2,19’luk düşüşten daha büyük bir azalma oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde, en az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışlar %2,35’lik düşüş tahminine kıyasla %3,2 oranında azaldı.

Şirket, toplam 53 haftalık faaliyet sonuçlarını kapsayan 2024 mali yılı için finansal görünümünü teyit etti.

Mart ayında Home Depot, SRS Distribution Inc. şirketini satın almak için resmi bir sözleşme imzaladı. Şirket, satın alma işlemi henüz tamamlanmadığından, sunulan mali görünümün SRS Distribution Inc. şirketinin satın alınmasından kaynaklanan herhangi bir etkiyi içermediğini belirtti.

Şirket, toplam satışlara yaklaşık 2,3 milyar dolar katkıda bulunması beklenen ilave 53. hafta da dahil olmak üzere toplam satışlarda yaklaşık %1,0 oranında bir artış öngörüyor.

En az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışların standart 52 haftalık dönem için yaklaşık %1,0 oranında düşmesi öngörülüyor.

Home Depot Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO’su Ted Decker, “Ekibimiz bu çeyrekte son derece iyi bir performans sergiledi ve pazar payımızı genişletmeyi başardık” dedi.

“İlkbahar sezonunun geç başlaması ve bazı büyük projelere yapılan harcamaların azalması bu çeyreği etkilemiş olsa da, mağazalarımızın hazırlığına, mağazalarımızda ve internette bulunan ürün yelpazemize ve ekibimizin kararlılığına güveniyoruz” dedi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından kontrol edilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu