Haber

İsrail-Filistin savaşı: İsrail’den son dakika kara operasyonu açıklaması! Resmî olarak duyurdular

İsrail-Filistin savaşıyla ilgili son dakika haberleri:İsrail ve Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” Operasyonun ardından Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları devam ediyor. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant “Kara operasyonunun bir sonraki aşaması başladı”açıkladı.İşte İsrail-Filistin savaşında dakika dakika yaşanan gelişmeler:

21.25:İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’ndeki kara operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. “İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze Şeridi’nin batı kısmının ele geçirilmesini tamamladı”dedi Gallant. “Gazze Şeridi’ne kara operasyonunun bir sonraki aşaması başladı”söz konusu.

Şifa Hastanesi’ndeki operasyonun devam ettiğini belirten Gallant, şunları söyledi: “Hastanedeki operasyon hassas ve kararlı bir şekilde yürütülüyor.”sözlerini kullandı.

İsrail askeri hastanesi “önemli bulgular”Elde ettiğini söyleyen Galant, bulgulara ilişkin detaylı bilgi vermedi.

20.33:Gazze Şeridi’ndeki hükümet, İsrail’in kuşatma altındaki Şifa Hastanesi’nde yerinden edilmiş 7 binden fazla kişi, hasta ve sağlık personelinin su ve yiyecek sıkıntısı nedeniyle ölümle karşı karşıya olduğunu duyurdu.

BİR İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

20.23:Batı Kudüs’teki İsrail kontrol noktasına düzenlenen silahlı saldırıda 1 İsrail askerinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen 3 Filistinlinin de öldürüldüğü bildirildi.

İsrail polisinin Batı Kudüs’te yaptığı açıklamada “tünel yolu”Çağrılan kontrol noktasının yakınında silahlı saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, 3 saldırganın araçla kontrol noktasına yaklaşarak oradaki İsrail güçlerine ateş açtığı, polisin saldırganları vurarak öldürdüğü belirtildi.

20.04: Fransa, İsrailli yerleşimcilerin Batı Şeria’da uyguladığı şiddeti kınadı. Bu Filistinlileri yerinden etme girişimidir. “terör politikası”Bunu “” olarak nitelendiren Fransa, İsrail yetkililerine Filistinlileri şiddetten koruma çağrısında bulundu.

19.49:İsrail saldırılarında şehit olan Filistinlilerin cenazelerine ilişkin Gazze Hükümet Medyası’ndan yapılan açıklamada, “İsrail ordusu Şifa kompleksinde kazı ve arama çalışmaları yaparak şehitlerin naaşlarını bilinmeyen bir yere nakletti.”Söylendi.

️İsrail, Şifa Kompleksine su, yiyecek ve tıbbi ekipmanın girişini engelliyor

19.27:İsrail Hava Kuvvetleri komutanı: Yemen’e yönelik operasyon planlarımız var.

19.02:Gazze’deki bir Endonezya hastanesinin müdürü, hastanenin faaliyetini durdurmak zorunda kaldığını duyurdu.

İSRAİL ORDUSU EL-AHLİ BAPTİST HASTANESİ’Nİ ELE GETİRDİ!

18.32:   Filistin Kızılayı: İsrail tankları Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki El Ahli Baptist Hastanesi’ni kuşattı. Ekiplerimiz hareket edemiyor ve yaralılara ulaşamıyor

FİLİSTİN’DE İLETİŞİM HİZMETLERİ TAMAMEN KESİLDİ

18.29:Filistin Telekomünikasyon Şirketi: Güç kaynaklarının tükenmesi nedeniyle Gazze Şeridi’nde sabit hatlar, cep telefonları ve internet iletişim hizmetleri tamamen kesildi

‘YAKIT EKSİKLİĞİNDEN ÖLÜMLER GÖRECEĞİZ’

UNRWA Komiseri General Lazzarini açıklamasında şunları söyledi: “Artık Gazze’de ateşkese ve akaryakıta ihtiyacımız var. Biraz daha beklersek, insanların ölmesinin asıl sebebinin akaryakıt sıkıntısı olacağını göreceğiz.”” söz konusu.

horasan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu