Ekonomi

İzmir-Sete Ro-Ro seferleri başladı

Fransa’da İzmir Limanı ile Sete Limanı arasında başlatılan Ro-Ro seferleri kapsamında ilk gemi İzmir’den yola çıktı.

Denizcilikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zafer Aslan, seferlerin yapılacağı “Olympos Denizyolları” gemisinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bakanlıklarının denizcilikle ilgili birçok yönetmeliği hayata geçirdiğini vurguladı.

“Kara Yoluyla Taşınan Yüklerin Denizyoluna Aktarılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında Türkiye limanlarından yurt dışına sefer yapan Ro-Ro gemilerine güvendiklerini belirten Aslan, bu gemilerin Türkçe kılavuzluk ve römorkör masraflarını da karşıladığını kaydetti. bağlantı noktaları.

Danimarkalı denizcilik ve lojistik şirketi DFDS’nin bu kapsamda başvurduğunu ve “Olympos Seaways”in bu esası almaya hak kazandığını belirten Aslan, “Yönetmelik sayesinde karayolu trafiğini azaltacağız, sınır kapılarındaki yoğunluğu azaltacağız. , ölçek ekonomisi yapalım. Negatif dış emisyonları azaltacağız.” dedi.

DFDS Akdeniz İş Birimi Lideri Lars Hoffman da hattı açabilmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, verilen takviye için bakanlığa teşekkür etti.

DFDS’nin Türkiye’deki yatırımlarını artırmayı önemsediğini ifade eden Hoffman, “Bu, buradan ayrılan ilk gemi olabilir ama son olmayacak” dedi.

Sefer programına göre gemi Pazar günleri İzmir Limanı’ndan hareket ederek Çarşamba günü Sete’ye varacak. Perşembe günü Sete’den hareket edecek olan gemi, Pazar günü erken saatlerde İzmir’e varacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu