Ekonomi

Kellogg hisseleri ilk çeyrek gelir artışıyla yükseldi

BATTLE CREEK, Mich. – WK Kellogg Co (NYSE: KLG), analistlerin hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) beklentilerini karşılayan ve gelir tahminlerini aşan ilk çeyrek kazançlarını bildirdi.

Şirket, konsensüs tahminine uygun olarak 0,37 $ düzeltilmiş EPS açıkladı. Bu çeyrekte elde edilen gelir, 695,26 milyon $’lık beklentiye karşılık 707 milyon $’a ulaşarak hisse senedi fiyatını %1,49 oranında artıran bir gelir artışına işaret etti.

WK Kellogg Co ayrıca, ilk olarak 2023 dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında sağlanan 2024 mali beklentilerini de teyit etti. Şirketin 2024 yılı için düzeltilmiş net satış büyümesinin %1,0 düşüş ile %1,0 artış arasında değişeceği öngörülüyor. Düzeltilmiş FAVÖK’ün ise %3,0 ile %5,0 arasında büyümesi bekleniyor. Bu öngörü, şirketin istikrarlı görünümünü ve tutarlı finansal performans sunma konusundaki kararlılığını yansıtmaktadır.

Şirketin CEO’su sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk çeyrek performansımız marka portföyümüzün gücünü ve ekibimizin stratejik girişimlerimizi etkin bir şekilde yürütme becerisini yansıtıyor. Yıla yaptığımız başlangıçtan memnunuz ve sürdürülebilir büyümeye odaklanmaya devam ediyoruz.”

WK Kellogg Co’nun mali sağlığı ve stratejik yönü, yeniden teyit edilen beklentiler ve olumlu piyasa tepkisinin de gösterdiği gibi, piyasa beklentileriyle uyumlu görünmektedir. Küresel gıda sektöründeki zorluklara rağmen, şirketin analist tahminlerini karşılayabilmesi ve istikrarlı bir finansal görünüm sunabilmesi, esnek bir iş modeline ve etkili bir yönetime işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

yenisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu