Ekonomi

Kitaplarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine bağışladı

MKS Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Maks Gerşon, kütüphanesindeki kitapları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kitap bağışı için davette bulunduğu Rami Kütüphanesi’ne bağışladı.

İstanbul’daki Rami Kışlası, 1,5 yıl süren onarım çalışmasının ardından kütüphaneye dönüştürüldü. 2,5 milyon kitap kapasiteli Rami Kütüphanesi’nin açılışı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a davetiye geldi. İş dünyasının Erdoğan’ın davetine yanıtı gecikmedi. MKS Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Maks Gerson tüm kitaplarını Rami Kütüphanesi’ne bağışladı.

-İstanbul’da Kütüphane Haftası kutlanıyor

Mart ayının son haftası her yıl Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır. 59. Kütüphaneler Haftası bu yıl 27 Mart-2 Nisan tarihleri ​​arasında “Kütüphane İyileştirir” ana temasıyla kutlanıyor.

-Büyük bir bilim merkezi olan Rami Kütüphanesi’nin milletimize ve gençlerimize büyük bir ışık olmasını ve hayatlarına dokunmasını temenni ediyorum.

MKS Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Maks Gerşon, Kütüphane Haftası kapsamında Rami Kütüphanesi’ne giderek tüm kitaplarını bağışladı. 2.5 milyon kitap kapasiteli Rami Kütüphanesi’ni ziyaret eden Gerşon’a kütüphane yetkilileri eşlik ederek bilgi verdi.
Kitap bağışı konusunun kendisini heyecanlandırdığını belirten Maks Gerşon, “Rami Kütüphanesi’nin açılışında Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını dinlerken etkilendim. Hayatıma yön veren, ufkumu açan, yeri geldiğinde hayallerime güç katan kitaplarımın nesiller boyu okunacak olması ve başkalarının da hayatına aynı şekilde dokunacak olması beni çok heyecanlandırdı.”

Gerson konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Rami Türkiye’nin en büyük kütüphanesine kendimden bir şeyler katabilmek benim için ayrı bir onur. İçeride gezdik, yurtdışında örneklerini gördük ama bu kadar etkileyici ve büyüleyici olması Türkiye’nin başarıları açısından çok değerli ve beni çok mutlu etti. Burası bir kütüphaneden öte bir yaşam alanı. Kitaplara dokunduğumda, kağıtların kokusunu aldığımda tatmin oluyorum. Büyük bir bilim merkezi olan Rami kütüphanesinin milletimize, gençlerimize büyük bir ışık olmasını, hayatlarına dokunmasını temenni ediyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu