Haber

Manisa’da AK Parti ve MHP’nin belediye başkan adayları tanıtıldı

AK Parti İl Teşkilatı’nın Manisa’da düzenlediği belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Cumhur İttifakının kalbi millettedir, aklı ilham aldığı tarihtedir. “

Manisa’da belediye başkan adayları AK Parti İl Örgütü tarafından tanıtıldı. Sunum sırasında AK Parti’nin 11 ilçe belediye başkan adayı ile MHP’nin 6 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı, salonu dolduran coşkulu kalabalık tarafından uzun süre alkışlandı.

AK Parti’nin Manisa belediye başkan adayları Millet Çarşısı’nda düzenlenen aday tanıtım töreniyle açıklandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Lideri Erkan Kandemir, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, MHP Küme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Eski Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Mücahit Arınç, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve Tamer Akkal, genel başkan adayları ve partililer katıldı. AK Parti’nin adaylarının açıklandığı törene MHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve 6 ilçenin başkan adayları da katıldı. Aday tanıtım töreninde salonu dolduran partililer, lider adaylarını bayraklarla karşıladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, adayların uzun bir süreçten sonra belirlendiğini belirtti. Fast, “Bizler bu şehrin çocukları olarak büyük bir tarihi sorumluluğa sahibiz. Şimdi yeni bir başlangıca adım atıyoruz. Bu şehre hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz. Cumhur İttifakı ile umut olmaya devam edeceğiz.” Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Cumhur İttifakı’nın önderliğinde Manisa’ya en büyük hizmetleri vermeye devam edeceğiz.” “Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına en büyük katkıyı Manisa sağlayacaktır. Büyük Türkiye yolunda yürümekten asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Halkımıza kapı kapı ulaşacağız, güzel günlerinde yanlarında olacağız ve yanlarında olacağız.” Kötü günler. Seçimler sonucunda 17 ilçe ve büyükşehiri kazanacağız” dedi.

MHP’li Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Şehrimizi her zaman ileriye taşıdık. 2009 yılından bu yana Manisa’ya gururla hizmet ediyoruz. Yeni zaferlere imza atmak için çok çalışacağız. Cumhur İttifakı ile Manisa “Dünyamızı Türk Asrına hep birlikte taşıyacağız” dedi.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay da Cumhur İttifakı belediyelerinin belediyecilik hizmetleriyle göz doldurduğunu söyledi. Erkan Akçay, Millet İttifakının inancın, saygının, sevginin ve Türkiye’nin ittifakı olduğunu belirterek, belediye başkan adaylarına başarılar diledi.

Filistin bayraklı kravatıyla dikkat çekti

Toplantıya Filistin bayrağı kravatıyla katılan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu da partililere seslendi. Küme Lider Yardımcısı Yenişehirlioğlu, adaylığın bayrak yarışı olduğunu, yeni isimlerin var gücüyle yarışı sürdüreceğini belirtti. Yenişehirlioğlu, “Kaç yıldır iktidardayız? AK Parti’nin temelini bu millet attı, hamurunu bu millet yarattı, AK Parti’nin dikişlerini bu millet dokudu. Biz milletin kendisiyiz, o yüzden şükürler olsun. 21 yıldır milletin kendisi olduğun için.” “Biz iktidardayız. Hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Yüzyılının ilk seçiminin yapılacağını belirten eski Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti’nin belediyecilikte başarılı olduğunu söyledi. Kasapoğlu, Cumhur İttifakı ile birlikte siyasetlerini güçlendirmek için birlikte olduklarını ve yerel seçimlerde oy rekorlarını eşitleyeceklerini belirtti.

Aday tanıtım töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Türkiye’nin birçok zorluktan geçerek bugünlere geldiğini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz’dan bu yana Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı büyük zorluklara karşı büyük bir çaba gösterdiğini ifade etti. Kandemir, “14 Mayıs öncesinde havada uçan kirli ittifakların tehdit parmaklarını unutmayacağız. Birbirlerine koltuk teklif edenlerin, mevkilerinden başka bir şey görmeyenlerin, milletin fiyatlarıyla dalga geçenlerin… O gün, 14 Mayıs’ta millet bir karar aldı ve ‘Millet İttifakı’na destek verdi.” 28 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, “Biz Türkiye olarak bu milletin değerlerini, vatanın birlik ve bütünlüğünü kimseyle tartışmıyoruz, kimsenin tartışmasına da izin vermiyoruz” dedi. Cumhur İttifakı’nın birliğinin özü, aslında bu şehrin dokusunda. Manisa bizim için şehirler arası bir şehir değil. Anadolu’da da bazı şehirler var. Bu tapu senedidir ve aynı zamanda sizin ilham kaynağınızdır. Burası prenslerin şehri. Burası milletin değerleriyle şekillenen, sokaklarında dolaştığınızda ilham aldığınız tarihe, hayata, millete ve devlete bakar ve hatırlarsınız. Bu nedenle Manisa’da hizmet etmek ve siyaset yapmak hem anlamlıdır hem de ağır bir sorumluluğu beraberinde getirir. Manisa’nın 31 Mart’ta başka bir heyecan ve anlayışla başka bir ses vereceğine inanıyorum. Milletimizin bize gönülden destek verdiği şehirlerden biri burası. Manisa halkı, Cumhur İttifakı’nın kalbinin millette, aklının ilham aldığı tarihle olduğunu biliyor. Biz bazılarının yaptığı gibi başkalarının gündemini bu ülkenin önüne koyanlardan değiliz. Biz mücadele ederken sadece konuşan, ağzından hangi cümle çıkarsa çıksın karşılığında hiçbir sorumluluğu olmayacağına inananlardan değiliz. Çünkü biz, yarın Allah’ın huzuruna çıktığımızda hesap vereceğimize inanan bir anlayışın temsilcileriyiz. O yüzden millete vefa, kutsallara vefa, verilen sözlere vefa, düne vefa, bugün göremediğimiz yarınlara vefa adına siyaset ve mücadele üretiyoruz, ancak alacaklarına olan inancını yineledi. 31 Mart’ta Manisa’dan farklı bir ses büyük destekle geliyor.

Cumhur İttifakı adayları tanıtıldı

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Manisa’daki 11 ilçedeki belediye başkan adayları açıklandı. Adaylar tek tek sahneye çağrılırken, MHP’nin 6 ilçedeki başkan adayları ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün de sahneye çıktı.

AK Parti’de Yunusemre’de Mehmet Çerçi, Şehzadeler’de Yavuz Kurt, Akhisar’da Ömer Personel, Soma’da Egemen Bülent Türkmen, Kırkağaç’ta Fevzi Ok, Köprübaşı’nda Regaip Topuz, Gördes’te Muhammet Akyol, Ahmetli Ahmet Alhan, Demirci’de Erkan Kara, Kamil Gölmarmara’da Öz, Saruhanlı’da Ekrem Cıllı belediye başkan adayı oldu. Şehzadeler ilçesinde mevcut belediye başkanlarından Ömer Faruk Çelik bir daha aday gösterilmezken, Demirci ilçesinde Selami Selçuk, Kırkağaç ilçesinde Yaşar İsmail Gedüz, Soma ilçesinde Ali Tulup aday gösterilmedi ve mevcut 5 belediye başkanının tamamı yeniden aday açıklandı. Programda MHP’nin Turgutlu, Alaşehir, Salihli, Selendi, Sarıgöl ve Kula ilçe belediye başkan adayları ile MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan ve lider adayı Cengiz Ergün’ün de tanıtıldığı programda, birlik ve beraberlik beyanları da verildi. -MANİSA

savur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu