Haber

Murat Çetinmühürdar’dan Murat Yetkin’e gazetecilik dersi

Gazeteci Murat Uzman, “Kim nereye bakıyor? Fotoğraftan Beştepe ve Beyaz Saray analizi” başlıklı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Lideri Joe Biden’ın görüşmesi sırasında çekilen fotoğraf karesini inanılmaz yorumladı.

Cumhurbaşkanlığı Fotofilm Şube Müdürü ve Cumhurbaşkanlığı Resmi Fotoğrafçısı Murat Çetinmühürdar, Murat Yetkin’in bu yazısına kişisel sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“Yönlendirme olmadı”

Cumhurbaşkanlığı Resmi Fotoğrafçısı Murat Çetinmühürdar yaptığı açıklamada yazıya atıfta bulundu. “Haberde iddia edildiği gibi, fotoğraf çekimi sırasında İletişim Başkanı Fahrettin Altun veya Türk heyetinden başka bir kişinin herhangi bir yönlendirmesi olmadı. (Asla olmuyor)”söz konusu.

“Hayal gücünün genişliğini ortaya koysa da gazetecilik ilkeleriyle bağdaşmıyor”

Fotoğrafın çekilmesinin üzerinden yaklaşık bir ay geçtiğini belirten Murat Çetinmühürdar, şunları söyledi: “İddiaya göre insanların nereye baktığını analiz ederek akıl dışı bir hikaye uydurmak, Murat Bey’in hayal gücünün genişliğini ortaya koysa da gazetecilik unsurlarıyla bağdaşmaz.

Ben de gazeteciyim ve meslek hayatımızda 5W 1K kuralını hep ilke edindim. Bunu büyüklerimizden öğrendik. İşimizi emeğimizle ve hakkımızla yapıyoruz. Umarım doğru yaparsın. Her zamanki niyetiniz gazetecilik dışında bir şeyse, bu konuda bir şey söyleyemem.”terimleri kullandı.

kursunluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu