Haber

Murat Kurum: İstanbul’da Real Belediyeciliği Yeniden Başlayacak

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Adayı Murat Kurum, “Medeniyeti, inancı, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun herkesi kucaklayan, herkesi dinleyen, herkesin derdine çözüm bulan gerçek belediyeciliği İstanbul’a getireceğiz. Kaybolan 5 yılın ardından İstanbul’a.” “İstanbul, 31 Mart’ta tam zamanlı belediye olarak çalışanlara gerekli tazminatı verecek” dedi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, seçim kampanyasını sürdürüyor. Kurum, Güngören’de AK Nokta’yı ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Kurum’a bu ziyarette AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, AK Parti Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya, AK Parti Güngören İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenel Sözcü ve beraberindeki heyet eşlik etti. Kurum vatandaşlar tarafından davul ve zurnalarla karşılandı. Ziyaretinde yoğun ilgi gören Kurum, vatandaşlarla el sıkışıp sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

“İstanbul, yarı zamanlı belediye olarak çalışanlara 31 Mart’ta gereken cevabı verecek”

AK Nokta ziyaretinde konuşan Murat Kurum, “İstanbul sabırsızlıkla 31 Mart’ı bekliyor. Bunun bir gençlik hareketi, bir kadın hareketi olacağını söyledik. 31 Mart gecesi tüm İstanbul’u sevindireceğiz. Hakkında” Bir hafta önce Türkiye Yüzyılında İstanbul vizyonumuzu 10 başlık altında paylaşmıştık.Kentsel dönüşümden ulaşım sorununun sona ermesine yönelik adımlarımıza, İstanbul’daki haksız sosyal yardımların sürdürülebilir ve kalıcı hale getirilmesine kadar 10 başlıkta hayallerimizi anlattık, İstanbul’un yeşilliğini artırmak, İstanbul’un tüm sokaklarında huzur ve güveni tesis etmek için gittiğimiz her yerde hemşehrilerimiz bize ‘Artık beklemek istemiyoruz, 31 Mart bir an önce gelsin, İstanbul’un geleceğini söylüyor. dileğini yerine getir.’ Milletimizin bize ihtiyacı olduğunda hep oradaydık. Kastamonu’da, Rize’de, Bartın’da su baskınları oldu, 2 saat sonra oradaydık. Oraya gittik. Elazığ’da, Malatya’da, İzmir’de deprem oldu. Yine oradaydık. Sonuncusu biri asrın felaketi Maraş depremiydi, 11 ilden tüm arkadaşlarımızla günlerce, aylarca orada kaldık, şimdi bu tecrübeyle, 25 yıllık tecrübeyle, bu motivasyonla artık sadece İstanbul diyoruz. İstanbullular, mevcut CHP yönetiminin İstanbul’a ilgisizliğinden bıktı. Artık İstanbul’a ilgi ve sevgi istiyorlar. “İstanbul, yarı zamanlı belediye olarak çalışanlara gereken cevabı 31 Mart’ta verecektir” dedi.

“Bu tarihe, bu medeniyete hep birlikte sahip çıkacağız.”

Kurum, mevcut İBB yönetiminin İstanbul’un gündeminde olmayan konuları farklı siyasi gündemlerle İstanbul’a taşımaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“5 yıldır aynı türküyü çalıyorlar. Aynı türküyü söylüyorlar. Hep bahanelerin arkasına sığınıyorlar. İstanbul’un gündeminde olmayan konuları farklı siyasi gündemlerle İstanbul’a getirmeye çalışıyorlar. İstanbul’u gelecekleri için bir basamak olarak görüyorlar. İstanbul bir basamak olamaz, İstanbul bu ülkenin ülkesidir.” Kalbi ve lokomotifi olan bir şehir. Burada ecdadımızın, tarihimizin, medeniyetlerimizin alın teri ve emeği var. Bu tarihe, bu medeniyete hep birlikte sahip çıkacağız. Tatile mi gittiler yoksa başka bir şey mi yaptılar bizi ilgilendirmiyor. 31 Mart akşamı kazandığımızda bize diyorlar ki biz de bu projelerden faydalanabilir miyiz? 31 Mart’tan sonra İstanbul’da yaşayacaklarsa her İstanbullu gibi onlar da bu hizmetlerden yararlanacak. Bu yüzden onların ne yaptıkları, ne söyledikleri bizi ilgilendirmiyor. Burada milletimizin bizden ne beklediği, talep ve isteklerinin neler olduğuna odaklanacağız. “

“Kayıp 5 yılın ardından gerçek belediyeciliği İstanbul’a yeniden getireceğiz”

Gerçek belediyeciliği yeniden İstanbul’a getireceğini vurgulayan Murat Kurum, “İstanbul’u hep birlikte, el ele, gönül gönüle alacağız. Beklediğimiz, özlediğimiz huzuru İstanbul sokaklarına getireceğiz. İstanbul’un bu kayıp 5 yılını başkanımızla, tüm ekibimizle 39 ilçede geçireceğiz. 964 mahallede milletimiz bizden ne bekliyorsa, biz her zaman sokakta, çarşıda, esnafımızla birlikte olacağız. Güngören’de Kentsel Dönüşüm için kolları sıvadık, Güngören’de Millet Bahçesi yapmak için kolları sıvadık, Kollarımızı sıvadıktan sonra Güngörenli kardeşimize sevgilerimizi gösterdik. Göstermek için sıvarız, sahipleniriz. Medeniyetine, inancına, diline, ırkına, mezhebine bakılmaksızın herkesi kucaklayan, herkesi dinleyen, herkesin derdine çözüm bulan gerçek belediyeciliği bundan sonra İstanbul’a getireceğiz. 5 yıl kayıp. 31 Mart akşamı İstanbul’da olacağız. “İstanbul’un lideri olmayacağız, Güngören’in ve İstanbul’un kardeşi ve oğlu olacağız” dedi. – İSTANBUL

silifke-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu