Haber

Nazilli Sümer Vakfı Yeniden Aktif Oldu

Nazilli Sümer Vakfı şehre dokunmaya devam ediyor

AYDIN ​​​​- Aydın’ın Nazilli ilçesinde Kaymakam Mehmet Önal öncülüğünde 1981 yılında kurulan ve 2000’li yıllarda faaliyetlerini durduran Sümer Vakfı, 21 yıl sonra yeniden açılarak şehre dokunmaya başladı.

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un girişimleriyle yeniden faaliyetlerine başlayan vakıf, olağanüstü toplantısında üye sayısını 119’a çıkardı.

1937 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından açılışı yapılan ve 2000’li yılların başında faaliyetlerine son verilen Cumhuriyet döneminin en büyük ekonomik kuruluşlarından biri olan Nazilli Sümer Basma Fabrikası, 1981 yılında dönemin valisi öncülüğünde 25 kişi tarafından kurulmuştur. Mehmet Önal ve Sümer Basma Fabrikası’nın işletmesini başlattı. Kapandığı 2000’li yıllarda kapanma noktasına gelen Sümer Vakfı, 2021 yılında Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy liderliğinde yeniden hayata geçti. Pandemiye rağmen yeniden büyümeye çalışan Sümer Vakfı; Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Sümer Yerleşkesi Koordinatörü Prof. vakfı canlandırdıktan sonra son 2 yıl. Geçen yıl düzenlenen tarım fuarının gelirlerini öğrencilere burs olarak aktaran Sümer Vakfı, bu yıl da olağanüstü kongreye katılarak hem işlevini hem de üye sayısını artırarak güçlenmeye devam etti.

2022 yılı değerlendirildi

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Sümer Yerleşkesi Koordinatörü Prof. şehir. Açılış ve yoklamanın ardından gündem bahislerine geçildi. 2022 yılında Vakfın öncülüğünde düzenlenen Tarım Fuarı değerlendirilerek Nazilli Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın planlaması ele alındı. Fuar hakkında bilgi verdikten sonra; Uzun Ömür ve İncir Şenliği, TCDD’ye ait Büyük işletmesinin kiralanması, Yardım Toplama Kanununa göre STK’lar tarafından yapılacak deve, boğa güreşi gibi etkinlikler ve benzeri etkinlikler, Sümer Vakfı tarafından düzenlenen panayır ve şenlikler, bahçe duvarları ve Nazilli Sümerbank Matbaa Fabrikası giriş kapısı tadili, yeni üye kayıtlarının tasdiki ve kabulü, 2022 Sümer Vakfı Faaliyet Raporunun okunması, bilanço ve hesapların ibrası ve iki kişilik Sümer Vakfı Mütevelli Heyetinin seçimi yıl vadeli olması oy birliği ile karara bağlandı. Dilek ve temennilerin ardından kongre hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Vakfa 119 üye eklendi

vakfın; Kültür, Sanat ve Turizm Çalışma Kümelenmesi, Eğitim, Teşkilat ve Tanıtım Çalışma Kümelenmesi, Sanayi ve İstihdam Çalışma Kümelenmesi, Tarım ve İstihdam Çalışma Kümelenmesi, Çevre olmak üzere 6 kümeye ayrılarak hedeflenen çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Nazilli Kaymakamlığı ve Halk Sağlığı Çalışma ve Proje Grubu. Sedat Sırrı Arısoy: “Sümerbank ve Sümerbank kültürünün korunması, geliştirilmesi ve ilçenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak amacı ile faaliyetlerini sürdüren Sümer Vakfı’na bugüne kadar 119 üye kayıt oldu. Güçlenerek devam eden Vakfımız şehre dokunmaya devam etmek adına günden güne Vakıf, 2023 yılında Olağan Genel Kurul’da buluşacak. Vakıf Senedi’nin 13/c maddesi uyarınca yeni üyeler oy birliği ile kabul edilirken, bütçe ve bilanço Vakıflar Kanunu’nun 10/e maddesi uyarınca hesap cetvelleri, kar/zarar tablosu ve faaliyet raporu okundu. “Yeni kararlar alındı. İlçenin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasını iyileştirecek ve destekleyecek çalışmaların yapılması amaçlandı” dedi.

corlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu