Haber

Ömer Fethi Gürer: “Ölümlü ve Yaralamalı Kazalara Karışmamış Sürücülere Ehliyet Affı Çıkarılmalı”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ehliyet affı isteyen vatandaşlarla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın açıklaması yaptı. Gürer, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına karışmayan sürücülere bir defaya mahsus sürücü belgesi affı önerisinin Meclis gündemine alınmasını istedi.

Önemli konulardan birinin de Karayolları Trafik Kanunu’na göre suç sayılan bir fiilden dolayı ehliyetlerine geçici süre ile el konulan sürücülerin durumu olduğuna işaret eden Gürer, şöyle konuştu:

“Karayolları Trafik Kanununa göre 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl ceza alan kişilerin sürücü belgeleri ile kural ihlali nedeniyle sürücü belgeleri geri alınır. Ölüme sebebiyet vermeyenler hariç. Muhtemel kast veya bilinçli taksir ile yaralanmalı veya kazalı ve sürekli bağımlılık durumu bulunanların ehliyet affına ihtiyacı var.

Ehliyetleri ellerinden alınanlar sosyal, ekonomik ve ailevi sebepler yaşıyor, dolayısıyla ülkemizde 1 milyon kişi mağduriyet yaşıyor. Ekonomik krizin yansımasıyla birlikte başta şoförlük yapanlar olmak üzere yaptıklarından pişman olan arkadaşlarımız bu işi yapamıyor ve bu da mağduriyet yaratıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu