Haber

Palu Ailesi davası: Damat kendini savundu

15 yıl önce Kocaeli’de kayboldu ve öldürüldüğü iddia edildi Meryem Tahnal’ın kızı Melike TahnaSakarya’da 1 kişiyi öldüren Palu ailesinin yargılanmasına devam edildi.

Davanın duruşması Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya Melike Tanhal’ın kayınbiraderi sanık Tuncer Ustael ile diğer kusurdan tutuklanan amcası İsa Palu SEGBİS üzerinden katıldı. Duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, Tuncer Ustael’in tutukluluk halinin devamını ve eksik evrakın tamamlanmasını talep etti. Sanık Hava Palu’nun avukatı İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sınır Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden rapor istedi.

“Herkesi vicdanına bırakıyorum”

Söz hakkı verilen tutuklu sanık Tuncer Ustael önceki savunmalarını yineledi, “Herkesi vicdanına bırakıyorum”dedim.

Sanık İsa Palu, İstanbul Bakırköy’de Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sınır Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi olmak istediğini ifade eden Prof. Dr. beraatini istedi.

duruşma ertelendi

Mahkeme heyeti, Tuncer Ustael’in tutukluluk halinin devamına, bazı sanıklar hakkında Adli Tıp Kurumu’na yazılan müzekkerenin cevabının beklenmesine, sanık Hava Palu için rapor talebinin reddedilmesine ve eksiklerin giderilmesine, duruşmanın ertelenmesine karar verdi. Duruşma 6 Nisan’a

Ne olmuştu

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ile küçük kızı Melike Tahnal’ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda, kaybolan Meryem Tahnal’ın babası Harun Palu, annesi Havva Palu, ağabeyi İsa Palu, kardeşleri Fatih Palu ve Ayşe Palu polis tarafından gözaltına alınırken, Palu ailesinin erkek kardeşi ise polis tarafından gözaltına alındı. hukuk Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael, olayla ilgili İstanbul’da bir televizyon programına katıldı. Canlı yayındayken gözaltına alındı.

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Palu ailesi çeşitli kabahatlerden hapis cezasına çarptırıldı. Bu karar Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından aile bireylerinin aynı avukat tarafından savunulduğu ve bu nedenle ‘usul hatası’ meydana geldiği gerekçesiyle bozuldu.

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde annesinden bir yıl sonra ortadan kaybolan ve öldürüldüğü iddia edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın öldürülmesine ilişkin davaya Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmanın ardından devam ediliyor. 24 Kasım, kayıp Meryem Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgili. Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu