Haber

Şilili siyasetçi Corvalan’ın kızı, Rus düşmanlığını Pinochet’nin komünizme karşı mücadelesine benzetti

Viviana CorvalanSözlerine göre Pinochet İktidara geldikten sonra Corvalan ailesi, diktatörlüğün diğer birçok kurbanı gibi gerçek bir cehennem yaşadı. dönemin Luis Corvalan, Şili Komünist Partisi Genel Sekreteri Gözaltına alındı ​​ve işkenceye maruz kaldı. Aynı olayı başına gelen oğlu da travmalarBu nedenle sağlığı bozuldu ve hâlâ sürgündeydi. 28 yaşındahayatını kaybetti.

“Biz sürekli gözetim altında olan bir ekibiz. biz bir aileydik . “Bize yaklaşan herkes komünist sayılıyordu.”Viviana herhangi bir üniversitede okumasının ve hatta üniversiteye gitmesinin yasak olduğunu söyledi.

Luis Corvalan, 1976‘içinde ABD’ninbaşından sonuna kadar Sovyetler Birliği ve ŞiliSovyet muhalefet yönetimi arasında varılan anlaşmayla Vladimir Bukovski Sovyetler Birliği’nde takas edildi ve siyasi sığınma hakkı aldı. Henüz 21 yaşındaViviana da kız kardeşinin yanında Moskova’yagelmek.

Luis Corvalan
Luis Corvalan’ın kızı Viviana Corvalan, 1976
Luis Corvalan
Luis Corvalan’ın kızı Viviana Corvalan, 1976

Viviana Corvalan, Sovyet toplumunu ve onun artık birçok ülkenin başaramadığı sosyal başarılarını ‘fantastik’ ve ‘harika’ olarak nitelendirerek, Sovyetlerde barınma, ücretsiz sağlık ve eğitim haklarına dikkat çekti.

Luis Corvalan’ın kızı “Hiçbir maddi sıkıntı yaşamadan istediğimi okuma imkanım oldu. Yaşayacak bir yerim, sağlık hizmetlerine erişimim, sevgim, meslektaşlarım ve arkadaşlarım vardı. “Onlarla hâlâ iletişim halindeyim.”dedi.

dünyanın her yerinde oluyor Rus düşmanlığıBunu “çılgınlık” olarak nitelendiren Viviana, Batı’nın başlattığı Rusya karşıtı kampanyanın birçok açıdan Pinochet’nin komünistlere yönelik baskınlarına benzediğini söyledi.

Viviana, “Bugün bile bu anti-komünizmi hissediyorum. Aynı şey Rus düşmanlığı için de geçerli.”ekledi.

ilkadim-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu