Ekonomi

SunExpress’ten İzmir’e 8 yeni hat

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress, uçuş ağına eklenen yeni hatlar ve artan kapasitesi ile İzmir’i direkt uçuşlarla iç ve dış hatlara bağlamaya devam ediyor. Bu yaz 8’i İzmir’den olmak üzere toplam 26 hattı uçuş ağına ekleyen havayolu, en geniş uçuş ağına İzmir sınırında ulaşıyor.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki Konuyla ilgili olarak “SunExpress olarak bu yaz Türkiye ile Avrupa arasında bugüne kadarki en geniş uçuş ağımızla hizmet veriyoruz. Bu kapsamda İzmir’den sunduğumuz yeni hatlarla İzmir’deki en geniş uçuş ağına ulaştık. Toplamda 50’den fazla nokta ile İzmir’i hem iç hem de dış hatlarda en çok noktaya bağlayan havayoluyuz.”

SunExpress, İzmir’den toplam 37 uluslararası noktaya direkt uçuş gerçekleştiriyor. İzmir hattındaki yeni dış hat güzergahlarına bu yaz Dubai, Birmingham, Saarbrücken, Tiflis ve Edinburgh’un yanı sıra Londra-Gatwick, Venedik ve Barselona eklendi.

Yurt içinde İzmir’den Türkiye’nin Adana, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van ve Mardin olmak üzere 15 iline uçuyor.

Kownatzki “İzmir’in ana taşıyıcısı olarak İzmir’i dünyaya bağlamaya, hem İzmir hem de Ege turizmine katkı sağlamaya devam ediyoruz. İzmir’in sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca sunabileceği çok şey var. İzmir’in kültürel mirası ve eşsiz doğasıyla ideal bir tatil destinasyonu olduğunu göstermek için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu