Haber

TRT’de Kürtçe seçim propagandası

Siyasi partilerin ve cumhurbaşkanı adaylarının seçim propagandası konuşmaları TRT’de yayınlandı.

Hak ve Özgürlükler Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi konuşmasının tamamını Kürtçe yaptı.

Seçime katılan 24 parti içerisinde Kürtlerin temel haklarının tanınmasını savunan tek partinin Hak-Par olduğunu söyleyen Sevinç, “Federasyon isteyen parti Hak-Par’dır” diyerek şöyle devam etti: “Son zamanlarda ekonomik durum çok kötü. Halk işsizlikten perişan durumda ve bu durumdan şikayetçi, bu işin bir an önce çözülmesini istiyor. Ekonominin bozulmasının en önemli sebebi nedir, çaresi ne der gibi. ? Hak Par olarak her zaman söylüyoruz ki Türkiye’nin en büyük, en temel sorunu Kürt sorunu, ekonomik sorunun kaynağı da Kürt sorunudur.

Ey Kürtler, bu seçime katılan 24 parti içerisinde Kürtlerin temel haklarının tanınmasını savunan tek parti Hak-Par’dır. Federasyon isteyen parti Hak-Par’dır. Hak-Par aynı zamanda inanç ve düşünce özgürlüğünü savunur. Herkes, kim olursa olsun, dini ve mezhepsel inançlarını özgürce yaşayabilir. Kimseye ayrımcılık yapmayın ve haksızlık yapmayın. Bu bağlamda bu ülkede 20 milyona yakın nüfusa sahip olan Aleviliğin sorunu çözülmüştür. Yani demokrasiyi, barışı, özgürlüğü asıl isteyen parti Hak-Par’dır. Hak-Par seçim pusulasında 2. sırada.” (HABER MERKEZİ)

nazimiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu