Haber

U-14 Milli Takım havuzu Trakya seçmeleri LYFA’da

Yıldız adayları atlet fabrikası LYFA’dan çıkıyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TUFAD)ile gerçekleştirdiği U-14 Ulusal Grup havuzu Trakya Bölge Karması seçmeleri Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde gerçekleştirildi. Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’dan gelen çok sayıda futbolcu adayı seçilebilmek için kıyasıya rekabet etti.

TFF tarafından 4 yıldızlı tesis unvanına Trakya’da sahip tek spor kompleksi olan Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi geleceğin yıldız adaylarını ağırladı. TFF ve TUFAD’ın birlikte gerçekleştirdiği seçmelerde Trakya’nın dört bir yanından 2009 doğumlu futbolcuların yer aldığı futbolcu havuzu seçmeleri kıyasıya çabaya sahne oldu.

Milli kadro havuzu oluşturuluyor

Etkinlik hakkında konuşan TFF Trakya Bölge Sorumlusu Kamil Doygun, seçmeler sayesinde ulusal grup havuzunun oluşturulduğunu söyledi. Doygun, “Şu anda yapılan etkinlik 2009 doğumlu, U-14 Milli Takımımızın havuzunu oluşturmaktır. TFF’nin 14 bölgesi var. Trakya da bunlardan bir tanesidir. Aşağı yukarı 10 küsur yıldır buraya geliyorum. Özellikle bu tesisi yapanlardan Allah razı olsun diyorum” dedi.

“Derdimiz futbola katkı sunmak”

Yaklaşık 10 yıldır LYFA’da Trakya Karması seçmelerinde konut sahipliği yapıldığını belirten TUFAD Kırklareli Şube Lideri Özay Balcı, “Bu bizim ilimiz için, Trakyamız için kıymetli. Burada emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Öncelikle bize saha imkanlarını ve öbür imkanları sunan Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli’ye belediye lider yardımcılarına ve tesis çalışanı bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepimizin kederi vilayetimizdeki, Trakya’daki ve bölgemizdeki futbola katkı sunmaktır. Hasebiyle burada herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Biz de TUFAD Kırklareli Şubesi olarak bütün arkadaşlarımızla elimizden gelen katkıyı sunmaya çalışıyoruz. İnşallah da çocuklarımızın daha uygun yerlere gelmesi için katkımız olur” diye konuştu. TUFAD Tekirdağ Şube Lideri Abdullah Eroğlu da, “Şimdi 58 ilde TFF ve TUFAD ile düzenlenen Milli Takım aday kadrosu oluşturuluyor. Biz de Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne olarak buna katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu