Haber

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Ekvator Ginesi Bakanı ile görüştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ekvator Ginesi Ulaştırma, Posta, Yeni Bilgi ve Bağlantı Teknolojileri Bakanı Honorato Evita Oma ve beraberindeki heyet bir araya geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Uraloğlu, “Ufuk 2035” ulusal kalkınma planı çerçevesinde bakanlıkta yapılan görüşmelerde ekonomide çeşitlendirme, balıkçılık, turizm, tarım ve Sanayide ulaşım bölümündeki gelişmeler paraleldir.

Türkiye’nin Afrika vizyonu çerçevesinde kıta ülkeleriyle ticaret hacmini artırmak için karşılıklı kazanç ilkesiyle yatırımlar yaptığını belirten Uraloğlu, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör arasında kurulan ilişkilerin katkı sağladığını kaydetti. kıtada barış, istikrar ve ekonomik kalkınma için.

Uraloğlu, Türkiye’nin Afrika kıtasında 2003 yılında 1.35 milyar dolar olan toplam ticaret hacminin geçen yıl 40.7 milyar dolara çıktığına işaret ederek, “Afrika kıtasında 2023 yılı sonunda toplam ticaret hacmi hedefimiz 50 milyar dolar. .” ifadesini kullandı.

Türk firmalarının Ekvator Ginesi’nde yürüttüğü projeleri yakından takip ettiklerini belirten Uraloğlu, şunları kaydetti:

“Gelişen ekonomik ve ticari çıkarların bizim için büyük değeri var. Malabo ve Bata limanlarının işletme ihalesini kazanan Albayrak Holding’in diğer Türk şirketlerinin de ülkeye yatırım yapması için örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Değerli bir rol” İki ülke arasında deniz yoluyla ihracat ve ithalat konusunda “İki ülke arasında denizcilik anlaşmasının imzalanması için müzakerelere açık olduğumuzu belirtmek isterim.”

İstanbul-Malabo seferleri en kısa sürede başlayacak

Salgın nedeniyle durdurulan İstanbul-Malabo seferlerinin Sivil Havacılığa artan taleple yeniden başlayacağını belirten Bakan Uraloğlu, “İki ülke arasında imzalanan Hava Taşımacılığı Anlaşmasının iç hukuk onay süreci devam ediyor. sorunsuz bir şekilde ilerliyor.İletişim konusunda Ekvator Ginesi Posta İdaresi ile PTT arasındaki bağlantılar ileride kurulacaktır.Yeni işbirlikleri ile zenginleşmesini temenni ediyorum.Ayrıca sona erdirilmesinden üzüntü duyuyoruz. Taşınabilir operatör ‘Getesa’ ile roaming anlaşması yapılması ve iki ülke operatörleri arasındaki sorunların giderilmesi için bir zemin talep ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

habergolbasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu