Yaşam

Yerli Joker Agah Beyoğlu Geri Döndü: Şahsiyet’in İlaç Gibi Geliyor 2. Sezonunun İlk İki Bölümünü İnceledik!

AlzheimerEski adliye memuru Agah Beyoğlu’na sıtma teşhisi konuldu “Eğer her şeyi unutacaksam, bırakın seri katil olayım.”bir deyişle seri katiledönüştüğü dizi, 12 bölüm sürdü. Biri kendi yolunda adaletArayış içinde olan Agah Bey’in cinayetlerine tanık olduğumuz dizi ekibinde Haluk Bilginer, Türkiye’nin ilk ve tek Emmy ödüllü oyuncusu orada. Bilginer, dizinin gerilimini artıran isim olarak görülüyor. Erdal ÖzyağcılarEşlik ediyor.

Onur Saylak’ınyönlendirildi ve Hakan Günday’ın Yazdığı Şahsiyet’in yeni dönemi büyük heyecanla bekleniyordu. Sonunda beklenen gün geldi! Şahsiyet’in yeni sezonunun ilk iki bölümü Kazançta yayınlanan. Bakalım ilk iki bölümde neler yaşandı?

DİKKAT, spoiler 3. görselden başlıyor.

Kişilik II. Bölüm tam 5 yıl sonra patlama gibi başladı.

İlk dönemden ve hikayeden kopuk bir senaryo görmedik.

Şahsiyet’in ilk sezonunun bizim gözümüzde o kadar özel bir yeri vardı ki, ikinci sezonunun yıllar sonra gelecek olması pek çok kişiyi meraklandırmıştı. endişe Açıkçası onu denize sürükledi. Ancak yeni sezonun ilk iki bölümünde gördüğümüz şey, dizinin Agah Beyoğlu repliklerine olumsuz etki ettiği. referanslarlaikisi birden hikayeden kopmayarak1. dönem kadar iyi olacak gibi görünüyor.

Agah Beyoğlu’nun satırlarıBahsi geçmişken… Yine bu sezonda derin, anlamlı ve felsefiCümleleri hepimizi büyüledi.

Birçok kez cinayet işlediğimden beri. Yani ben mükerrer bir katilim. Ama şimdi düşününce asla tekrara düşmedim.”

İlk bölüm, Agah’ın işlediği onca cinayetin ardından Alzheimer hastalığının arkasına saklanmasıyla başlıyor.

Beklenmedik bir şekilde uykudan uyanmak ve yeniden doğduğunuBuna inanan Agah için aslında işler pek de iyi gitmeyecektir.

Agah’ın karanlık geçmişi peşini bırakmıyor.

İlk sezonun sonunda başına silah dayayarak bıraktığımız Agah Beyoğlu, ilk bölümde polise giderek yaptığı her şeyi itiraf etti. kabul Öyle. Tabii polis memuru söylediklerine inanmıyor ve bu senaryoyu Alzheimer hastalığına bağlıyor. Polis memuru savcıyı ifadeye çağırınca Agah kader resmen değişiyor. yıllar önce kapatılmıştı “Köpek Katili”Belge tekrar açılır.

Savcı, Sıtkı, Hikmet ve korkunç adam arasındaki nefis sekans…

Dosyayı yeniden açan savcı, borçlu davası olan Sıtkı’ya “Köpek Katilinin” Agâh Beyoğlu olduğunu söyler. Savcıdan Sıtkı’ya, Sıtkı’dan Hikmet’e ulaşan bu bilgi sonunda Hikmet’e de geçmiştir. bizim kötü adamımızaulaşır.

Kötü adamın ortaya çıktığı sahnenin hemen öncesinde ani bir telefon görüşmesiyle başlar. arsa akışı, serinin enfes dizilerinden sadece biriydi.

Kader sert vuruşlu bir kötü adamdır

Dizinin yeni kötü karakteri Kader’e hayat veriyor Erdal Özyağcılar’ınoyuncu kadrosuna katılmak atmosfer değiştiğini söyleyebiliriz. Her açıdan mükemmel bir seçim olan Erdal Özyağcılar dizinin yönetmenliğini üstleniyor. gelirResmi olarak seviyesini yükseltti.

Yabancı DamatTonton’un babası iken Şahsiyet’in azılı katili Erdal Özyağcılar’ın hikayesini izlemek şimdiden oldukça keyifli olacak gibi görünüyor.

Agah’ın geçmişindeki o cinayetler elbette bir gün gün yüzüne çıkacaktı!

Agah Bey’in ilk döneminde birey olarak Beyoğlu sokaklarında yaşadı. “kişisel”nedenlerle öldürüldüÜç kişiden biri olan Ramiz de onlardan biriydi. “Ramiz kimdi?” diye sorarsanız hızlıca cevaplayalım. Kader’in canından çok sevdiği azılı katilimiz Ramiz. Erkek kardeş….

Kader öldürülen kardeşi için geri döner.

30 yıldır Budapeşte’deKardeşi bulunan Kader, kardeşinin katilinin bulunmasının ardından nefes nefese kalır. İstanbulda alıyor. Şahsiyet’te yeni dönem Kader’in Agah Bey’den alacakları intikamGördüğünüz gibi çerçevesinde gelişecek

Kader karakteri zaten Türk dizi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

Kötü adamlarZaten kolunda unutulmaz bir performans sergileyen Erdal Özyağcılar ve Yazgı karakterinin yıllar sonra bile hatırlanacağından eminiz.

Kader ile Agah’ın buluştuğu o enfes sahne

İntikam almak için İstanbul’a gelen Kader’in Agah’ı bulmasının pek de zor olmadığını tahmin edersiniz. Hatta Agah’ı tek hamlede öldürebilecek olan Kader, onu bir kedi ve fare oyunu Önemli olan dizini absorbe etmesidir. ikilinin yüzleşmekBu sahne aynı zamanda oyunculukbirlikte diyalogDizinin kalitesini farklı bir seviyeye taşıdı.

Haluk Bilginer ve Erdal Özyağcılar’ın enerjisi yıllarca konuşulacak gibi görünüyor.

alacak bir intikam davasıyladizinin gelirİlerleyen bölümlerde çıtayı yükselten Erdal Özyağcılar ve Haluk Bilginer’in birbirlerine acı çektirmelerini izlemek keyifli olacak.

Dizinin alt metni aynı sertlikle devam ediyor.

Heyecan ve gerilimin arttığı ikinci bölümde; Beyaz Boğa, Faili Meçhul CinayetlerVe Cumartesi günü annelerine Uzun bir bölüm açıldı. Kedisi Safiye Hanım’ın öldürülmesinin ardından sıradaki hedef torunu Deva’nınAgah Bey’in geri dönüşü olmayan bir yola girdiğini anlaması elbette uzun sürmez.

Yeni bir karakterimiz var: Avukat Meryem

Aktör kaydeden Nergis ÖztürkYeniden hayat verdiği avukat Meryem derinlik Olan karakterlerden biri. Kader’in İstanbul’a ayak basar basmaz Agah’a gittiğini anlayan Meryem’in Agah Bey’i bulması uzun sürmez.

Senin kaderin farklı sırlarYakında ortaya çıkacağı üzere Avukat Meryem sayesinde…

Kişilik; Kurgusu, hikayesi, çekimi ve oyunculuğuyla hepimizi bir kez daha etkiledi.

İlk dönemde olduğu gibi tüm karakterler zayıf yönleriyle Dizi, hikayeleri adım adım yeniden düzenledi. Kişilik; kendine has atmosferi, renkleri ve müziğiyleen az ilk dönemdeki kadar muhteşem bir finaleBir araya geliyor gibi görünüyor.

Minik detaylar verme ve kaos dolu bir atmosfer yaratma konusunda oldukça başarılı olan serinin ilk iki bölümü, hayal kırıklığına uğratmadısöyleyebiliriz.

Yerli Joker Agah Beyoğlu’nu çok özledik!

Kısacası her şeyiyle tıbbi ama asla yetmeyen iki bölümdü. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak…

Şahsiyet’in ilk iki bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz?

haberakkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu