Haber

Erden Timur: “Zaha’da yaşananlardan bahsetmek istemiyorum. Sürekli bu gerilimi beslememiz doğru değil” -1-

– Erden Timur: “Zaha’da yaşananları anlatmak istemiyorum. Sürekli bu gerilimi beslememiz doğru değil”

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur,

“Rashica ile görüşüyoruz, Mauro önümüzdeki günlerde bizimle olacak”

“Ana hedefimiz Şampiyonlar Ligi’nde başarı için kadromuzu korumak”

“Muslera, Galatasaray’ımızın önemli efsanelerinden biri”

İSTANBUL – Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Yardımcısı Erden Timur, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki’nin dün yaptığı açıklamalarla ilgili olarak, “Fenerbahçe’nin aldığı oyuncuya başarılı diyoruz, yeterli oyuncu diyoruz. Ne hakkında konuşmak istemiyorum. Zaha’da oldu. Bu gerginlik bende hep var. Onu besliyor olmamız gerçek değil” dedi.

Galatasaray Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, sarı-kırmızılıların yeni forma kol sponsorluğuna ilişkin imza töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Transfer haberleriyle ilgili konuşan Erden Timur, “Birçok haber var. Teyit edilmeden bir şeyler yapılıyor. Galatasaray taraftarı hep haber almak istiyor. O talebi karşılıksız bırakmamalısınız. Galatasaray’a hepimiz ortak bir biçimde zarar veriyoruz. Ben de yaparım.” Buradan taraftarlarımıza sesleniyorum.Bu tamamen “Transferleri uzatan bir şey. Sosyal medyadaki haberler nedeniyle transfer etmek istediğiniz takımlar ‘Çok şey almak istiyor’ diye düşünüyor. Bu nedenle istedikleri numarayı verseniz de yine bekliyorlar” dedi.

“Asıl amacı para olan futbolcuyu takımda istemiyoruz”

Sarı-kırmızılıların yeni transferi Wilfred Zaha’nın maliyeti hakkında değerlendirmelerde bulunan Timur, “Açıklanan bu rakamlar arasında sponsorluk kısmı da var. Oyuncunun haklarında anlaştığı sponsorlar da var. Ama o daha az. Oyuncu transferinde para ya da Şampiyonlar Ligi olduğu söyleniyor.Tabi ki etkisi var ama geçen sene bırakın Şampiyonlar Ligi’ni, Avrupa Ligi maçı bile kadromuzda yoktu. insanlar projeye ikna oldular hayatta herşeyin para olduğuna inanmanın anlamı yok sporcular bunu anlıyor herşeyden önce mutluluğa bakıyor mükemmel projenin olduğu yere bakıyor en değerli şey samimiyet Geçen sene de oyuncularımıza önemli yerlerden teklifler geldi. İnsanların değerlerine de saygı duymamız lazım. Asıl amacı para olan bir futbolcuyu kadroda istemiyoruz. Çünkü bire bir hayal etmek farklı bir şey.” dedi.

“Bu gerilimi sürekli besliyor olmamız gerçek değil”

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki’nin dün yaptığı açıklamaları değerlendiren Erden Timur, “Doğru bir ifade değil. Zaha transferinden sonra ‘Şöyle yaptık, böyle yaptık’ diye bir şey söylemedik. Herkes biliyor. Zaha’nın kas sakatlığı olduğunu ve iyileşme sürecinde olduğunu.Fenerbahçe de oyuncuya teklif yaparken aynı şeyi biliyordu.Bu gerilimi beslemeyi doğru bulmuyorum.Szymanski transferi Florya’ya hiç gelmedi.Yazılı açıklamada , menajeri saçmalık dedi. Szymanski uygun Oyuncudur. 8-10 milyon dolar da veriliyor. Belli bir maaş seviyesinin üstüne çıkamadık. Bunu söyledik. Yazışmalar var. Gerekirse gösteririm. Fenerbahçe’nin aldığı oyuncuya başarılı diyoruz, iyi oyuncu diyoruz.” Olanları anlatmak istemiyorum. Bu gerilimi hep beslediğimiz bir gerçek değil” dedi.

“Rashica ile görüşüyoruz, Mauro önümüzdeki günlerde bizimle olacak”

Icardi ve Rashica transferlerinin durumunu anlatan Timur, “Rashica ile görüşme halindeyiz. Bu sene Şampiyonlar Ligi seviyesi için çok üst düzey oyuncular almamız gerekiyor. Geçen seneki rakamlar bu sene 2-2.5 kat arttı. Ya eski oyuncuları bedelsiz getirmeye çalışacak, ya da Zaha’nın sözleşmesi biten yıldız oyuncuları ikna edeceksiniz.Suudi Arabistan’ın da etkisiyle tüm kulüplerin bonservis beklentisi artıyor. Rashica’daki kulüp ve verdiğimiz numara. Rashica’nın takımımızda olmasını istiyoruz. Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Mantıklı değil. Bir noktada anlaşacağız çünkü Rashica da bizi istiyor. Mauro önümüzdeki günlerde buralarda olacak. Net olmadan bir şey söylemek yanlış olur. O yüzden bir şey söyleyip insanları heyecanlandırmak istemiyorum ama artık yakın olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Ana hedefimiz Şampiyonlar Ligi’nde başarı için kadromuzu korumak”

Bazı oyuncuların takımdan ayrılabileceğini kaydeden Erden Timur, “Nelsson kalmak istediğini söyledi. Herkesin performansı maç maç düşebilir. Nelsson diğer oyunculara göre daha fiziki bir oyuncu olduğu için istenilen seviyeye gelmesi daha uzun sürüyor. Satmak istediğimiz oyuncu yok” diyen oyuncu, “Oyuncuların kalmasını istiyoruz. Kampa alınmayan bazı oyuncularımızı kiralayacağız. Talep gören oyunculara bakacağız. Satılacak oyuncularımız da olabilir. Asıl hedefimiz kadromuzu Şampiyonlar Ligi’nde başarıya ulaştırmak” dedi.

Yerli oyuncu takviyesiyle ilgili de açıklama yapan Timur, “Günay Güvenç’in transferi açıklandı. Orada bir transfer bütçemiz var. Kiralık vereceğimiz oyuncularla ilgili Gaziantep’in kararını bekliyoruz. Önümüzdeki hafta yerli oyuncu transferinde gelişmeler olacak” dedi.

“Muslera, Galatasaray’ımızın önemli efsanelerinden biri”

Erden Timur, kaptan Muslera’nın önümüzdeki dönemde gruptan ayrılıp ayrılmayacağına ilişkin soruya, “Muslera, Galatasaray’ımızın önemli efsanelerinden biri. Yıllardır bu kulübe hizmet etmiş ve geçmişe sahip çok değerli bir Galatasaraylı. büyük başarı. Sonuçta kaptanımız. Bu süreçte neler getirecek?” Ne alacağı konusunda bizim bir şey söylememiz doğru değil. Onun da kendine göre hayalleri var.”

Timur, Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır ile ilgili, “Uğurcan ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmadık. Kendisi çok değerli bir isim, milli takımımızın kalecisi ama gelirse önce Trabzonspor ile görüşeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu