Ekonomi

Ticaret Bakanlığı’ndan fahiş fiyat uygulayanlara ceza

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, şu ifadeleri kullandı:

“Gıda ve diğer temel ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat uygulamaları kapsamında 2023 yılında 86 milyon TL’si tüketici mevzuatına muhalefetten 47 milyon TL, aldatıcı reklamlardan 43 milyon TL olmak üzere toplam 176 milyon TL idari para cezası kesildi.

Ticaret Bakanlığımızın görev ve yetki alanı çerçevesinde yaptığımız düzenlemelerle; İç ticaretimizde adil, şeffaf ve rekabetçi bir piyasa yapısını sürdürülebilir kılmayı ve fiyat istikrarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu kapsamda otomotiv, gıda ve diğer temel ihtiyaç maddelerinde fahiş fiyat artışı ve stoklama ile çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımıza yönelik haksız uygulamalar ve yanıltıcı reklamlar konusunda tüketicilerimizi koruyucu tedbirler alırız.

Denetimlerimize kesintisiz devam ediyoruz; Haksız Fiyatlandırma Komisyonu ve Reklam Kurulu yardımıyla gecikmeden idari yaptırımları uyguluyoruz.

Perakende ve elektronik ticarette KOBİ’lerimizi korumak ve haksız ticari uygulamaları ortadan kaldırmak için değerli düzenlemeler hayata geçirdik.

Vatandaşımızı mağdur edenlere fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum.”

haber-olur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu