Haber

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşların işbirliğiyle düzenlenen yardım konvoyu Gazze’ye ulaştı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşların işbirliğiyle düzenlenen 11 tırlık yardım konvoyu, Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.

İHH’dan yapılan açıklamada, “İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’de çoğunluğu kadın, çocuk ve sivil olmak üzere binlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi de yaralandı. İsrail’in teması tamamen kesmeye çalıştığı Gazze’de” Dış dünyayla birlikte insanlar sıkıntı çekiyor, temel ihtiyaçlara dahi ulaşamıyor. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve siviller işgalci İsrail tarafından sürekli katliam tehlikesiyle karşı karşıya. Yaralılar, hastalar ve kuvözdeki bebekler bile Siyonist saldırıların hedefi oluyor. Gazze’ye yönelik insani yardım, İsrail’in 7 Ekim’den sonra katliama dönüşen saldırıları “Eskisinden daha da önemli.”

FİLİSTİN KIZILAYI VE UNRWA’YA TIRLAR TESLİM EDİLDİ

7 Ekim’den sonra soykırıma dönüşen İsrail saldırılarının ardından insani yardımların öneminin arttığı Gazze için İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlar tarafından 11 tırdan oluşan yardım konvoyu düzenlendi. İHH’nın tıbbi malzeme taşıdığı yardım tırları Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Filistin Kızılayı ve Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı’nın (UNRWA) deposuna teslim edildi.

haber-sarkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu