Ekonomi

JPMorgan, AT&T ve FCNCA’yı Temmuz ayı için ABD Analist Öncelik Listesine dahil etti

JPMorgan analistleri AT&T (T) ve First Citizens Bancshares’i (FCNCA) Temmuz ayı için ABD Analist Odak Listesi’ne (AFL) dahil etti.

Bu liste, büyüme arayışı veya düşük değerli varlık arayışı gibi belirli yatırım stratejileri için uygun olan tavsiye edilen yatırımları vurgulamaktadır.

AT&T’nin listeye eklenmesi, şirketin temel finansal sağlığı ve performansının daha güçlü hale geldiği ve daha yüksek bir piyasa değerini desteklediği değerlendirmesine dayanıyor.

JPMorgan analistleri, AT&T’nin piyasa fiyatının, güçlenen finansal sağlığı ve faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kar (EBITDA) ve serbest nakit akışındaki (FCF) büyüme göz önüne alındığında, benzer şirketlere kıyasla çok düşük olduğuna dikkat çekiyor.

First Citizens BancShares (FCNCA) de listeye yeni giren bir şirket. JPMorgan FCNCA’ya “Overweight” notu verdi, yani hisse senedinin hem kısa hem de uzun vadede analistin kapsama evrenindeki hisse senetlerinin ortalama getirisinden daha iyi performans göstermesini bekliyorlar.

Analistler kısa vadede, risk sermayesi (VC) sektöründeki güçlü yatırım eğilimlerinin First Citizens’ı olumlu etkileyeceğini ve artan faiz oranları nedeniyle 2024 için kazanç tahminlerinde olası artışlar olacağını tahmin ediyor.

İleriye dönük olarak JPMorgan, girişim sermayesi yatırım faaliyetlerinde ve şirketlerin halka açılma veya satılma fırsatlarında bir artış bekliyor ve bunun FCNCA’nın mevduatları için güçlü faydalar sağlayabileceğini düşünüyor. Risk sermayedarlarının yatırım yapmak için ellerinde büyük miktarda yatırım sermayesi bulunduğuna dikkat çekiyorlar. FCNCA hisselerinin mevcut düşük piyasa fiyatı göz önünde bulundurulduğunda JPMorgan, FCNCA’yı gelecek için önemli bir potansiyele sahip “en iyi genel seçim” olarak tanımlamaktadır.

Bu makale AI’nin yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikmen Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu